hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kübra Ünlü yazdı! Üç Kız Kardeş’te; Türkan Köşeye Sıkıştı!

  Kübra Ünlü yazdı Üç Kız Kardeş’te; Türkan Köşeye Sıkıştı
  expand

  Kanal D’nin Fenomen dizisi Üç Kız Kardeş dün gece 60. Bölümüyle ekrana geldi. 3. Sezonuyla ekrana gelen dizide Türkan ve Somer aşkında sayısız değişim ve gelişme yaşansa da izleyici bu aşkın bitmesini istemiyor. Geçmişin küllerinden arınıp yeniden bir yolculuğa çıkılması mümkün mü sorusuna cevap aranan bölüm, geceyi reyting sıralamasında yine beklenilen zirvede bitirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yapımını Süreç Film’in, yapımcılığını Ali Gündoğdu ve İnci Gündoğdu'nun üstlendiği dizide Reha Özcan, Berker Güven, Özgü Kaya, Almila Ada, Melisa Berberoğlu, Veda Yurtsever, Tayfun Eraslan, Benian Dönmez, Nazlı Senem Ünal, Murat Çidamlı, Vural Şahanoğlu, Hakan Atalay, Emre Kıvılcım, Eren Ören, Merve Şen, Zuhal Acar, Ayça İnci, Güldestan Yüce gibi birbirinden başarılı isimler rol alıyor.

  Birbirine bağlı Türkan, Dönüş ve Derya isimli Üç Kız Kardeşin hikayesini anlatan dizinin yönetmen koltuğunda Eda Teksöz otururken, senaryosunu Sevgi Yılmaz ve Nilüfer Özçelik kaleme alıyor.

  Dizinin 60. yeni bölümünde, yaşananlar üzerine Somer ve Türkan aşkına kayıtsız kalamayan Kartal, evlilik yüzüğünü attı. Kartal sadece yüzüğü atmak değil, aynı zamanda kendisine yaşatılanlarında rövanşını almak üzere, Somer’in Türkan tarafından polise şikâyet edilmesini sağladı. Türkan ve Kartal’ın şikayetleri üzerine Somer içeri alındı.

  Kartal’dan kendisini boşamasını isteyen Türkan sıkıntılı günler yaşamaya başladı. İki aşk arasında kalan Türkan’ı anladığını söyleyen Kartal, bu boşanmanın Türkan’ın Somer’ adına polise verdiği dilekçedeki şikayetini geri çekmemesi üzerine ancak gerçekleşebileceğini söylemesi Türkan’ı bir nebze de olsa sevindirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Diğer taraftan Kartal boşanma prosedürlerinin tamamlanması şirket avukatlarına talimat verdi. Türkan ‘da baroya başvurarak boşanma davası için hazırlıklara başladı. Baroda Türkan’ı temsil edecek avukat Türkan’ın bilgisi dışında Rüçhan tarafından Türkan’ın davasını görmesi için ayarlandı. Rüçhan davanın seyrini ve yönünü etiketleyecek şekilde baro avukatı ile çeşitli görüşmeler yaptı. Olacaklardan habersiz Türkan ise Kartal’dan boşanıp, Somer ile sade günlerine yeniden ulaşacağı hayallerine daldı. Yaşadıkları üzerine Türkan baba evine döndü.

  Tedavisi biten Mine taburcu olurken, ailesine yaşattıkları gerekçesiyle annesi tarafından sokağa atıldı. Sokakta sabahlayan Mine’yi gören Sadık, Mine’ye yardımcı oldu.

  Mine’nin söyledikleri, Müjgan’ın konuşması etkisinde kalan Sadık, kendi kızlarının aynı sonları yaşamasından endişe edip, çeşitli sorgulamalardan geçtikten sonra hemen Dönüş ile Türkan’a gitti. Derya’yı da affeden Sadık uzun yıllar sonra yıllar önce yaşadıkları aile bağlarını yeniden kurmak adına kızlarından da yardım istedi.

  Dönüş’ün tedavisi devam ederken, yıllar öncenin bitmeyen aşkı Aylin’i oldukça rahatsız etti. Serdar ile tartışmaya başlayan Aylin, bu konunun artık toparlanmasını Serdar’dan derhal istedi. Diğer taraftan Serdar, Dönüş’ün tedavisinin iyi gittiği ve yurt dışına gönderdikleri tahlil sonuçlarının da temiz çıktığı müjdesini verdi. Babasına gelişmeleri haber vermek üzere postaneye giden Dönüş, Uzay’ın yakın ilgisiyle karşılaştı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tüm bu süre içerisinde hapiste olan Somer için Rüçhan yeni bir plan kurup, oğlunu hapisten çıkarmak üzere atağa geçti. Oğlunu hapisten kurtarıp, Türkan’ın kızının velayetini de Somer’in üzerine alabilmek için kendisinin belirlediği avukatlarla Türkan’ın temasa geçmesini sağladı.

  Somer’i hapisten çıkarmak için Türkan’ın evine giden Rüçhan’ın hesaplayamadığı şey ise başına geleceklerdi.

  Türkan’ın evinde gerçekleşen konuşmada sesler yükselince Rüçhan sinirlerine daha fazla hâkim olamadı, ikili arasında yaşanan arbede sırasında Türkan, tezgâh üzerinde gördüğü bıçağı eline alınca Rüçhan olabileceklerin artık önüne geçemeyeceğini anladı.

  Diğer taraftan Özer’in her iki oğlunu da bitirmeyi planlayan Kartal’ın Sevilay’a aktardıkları üzerine Sevilay, Mustafa’yı Kartal’a karşı korumaya alıp, uyardı. Sevilay, Kartal ile konuşmasından Mustafa’ya bahsetti. Kartal’ın kendisini de köşeye sıkıştıracağını anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkan’ın derhal şikayetini geri çekmesini isteyen Rüçhan’ın dediklerini yapan Türkan ise başına geleceklerden habersiz şikayetini geri çekti. Şikayetini geri çekmesi halinde Kartal ise olabilecekler karşısında kendisini uyarsa da iki araya sıkışan Türkan, Somer’den yanı olunca Kartal ‘da Türkan’a karşı son kozunu devreye soktu. Türkan’ın Somer’ için şikayetini geri çekmesine karşılık, Kartal’da kendisini boşamayacağını söylemesi üzerine Türkan sinir krizleri geçirdi.

  Diğer taraftan kurduğu planın dilediği bibi işlemesi üzerine Rüçhan torunun velayetinin Somer’e geçmesi üzerine Türkan’ın babasının evine polisle gitti. Torununu polis gözetimiyle teslim alan Rüçhan ve Sadık arasında tartışma yaşandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow