magazin haberleri

Kuruluş Osman 12. bölüm fragmanı: Yeni bölümde inanç vurgusu!

Kuruluş Osman 12. bölüm fragmanı: Yeni bölümde inanç vurgusu!

Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı Osman ve beraberindekilerin zalimleri ezmek için inancın önemine vurgu yapacaklarını gösterdi. 26 Şubat 2020 Çarşamba günü ekranda olacak bölümde yine zorlu bir mücadele Osman’ı bekleyecek. Peki, Kuruluş Osman dizisi 12. bölümde Osman ve alpları başarılı olabilecek mi?

Kuruluş Osman fragman videosu Türk obaları için tehlikeli bir sürecin yaşanacağını gösterdi. İçinde bulundukları durumdan kurtulabilmek için çabalayacak olan alplar zorlu bir kararla karşı karşıya kalacaklar. Peki, Kuruluş Osman dizisinin son bölümünde neler yaşanmıştı?


KURULUŞ OSMAN FRAGMAN VİDEOSUKURULUŞ OSMAN SON BÖLÜM ÖZETİ


Moğollar, Söğüt, Kayı ve bölgedeki diğer Türk obalarını işgal edip, kılıçtan geçirip, taş taş üstünde bırakmazlarken; tüm beyleri ve halklarını esir ederler. Moğol işgali Türkleri yok olmanın eşiğine getirirken, Balgay'ın karşısında yalnızca Osman Bey kalmıştır! Anadolu'nun uç topraklarında yeşeren Kayıları yok ederek Selçuklu sonrası yeni bir Türk devletinin kurulmasını engellemek isteyen ve Bitinya bölgesindeki tekfurlarının topraklarını ele geçirerek gözünü Konstantiniyye'ye diken Moğol komutan Balgay, Osman Bey'e sancakbeyi olmasını teklif eder.


Teklifi reddederek kaçmayı başaran Osman, 'Ya şehadet ya hürriyet' diyerek kıyama kalkar. Alişar'ı maşa olarak kullanan Balgay, onu gözden çıkarıp Sofia'yı biat ettirir. Tüm gazabıyla Kayı Obası'nı vurup Dündar, Gündüz ve Osman'ın alplerini esir ederek akıl almaz eziyetlerle Türklerin tüm özgürlük umutlarını tüketmek ister.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS