magazin haberleri

Leman Sam'dan Zeki Müren açıklaması

Son dönemde Zeki Müren’i eleştiren isimleri acımasızlıkla suçlayan Leman Sam, “Eğer insanlar Zeki Müren’in yolundan gitselerdi tüm ülkenin cinsel tercihini değiştirmesi lazımdı. Hiç de öyle değil" dedi.Leman Sam, Cihangir Camii içindeki parkta objektiflere yansıdı. 69 yaşındaki sanatçı, çoraplarını çıkarıp bağdaş kurduktan sonra çimlere oturup çevredeki kedileri besledi.

Ünlü şarkıcı, “2000 yılında Dalyan’a göçmüştüm, orada evim vardı. 1,5 hiç İstanbul’a gelmeden orada kaldım. Fakat olmuyor, işimin istasyonu burası. Emekli olursam mutlaka bir yerlere kaçarım. Emekli olmaya da niyetim yok. Hiç kendimi emeklilik için hazır hissetmedim, kesinlikle ben de sahnede ölmek isterim” şeklinde konuştu.

Leman Sam, yaşı geçen bazı sanatçılara ve şarkıcılara iş verilmediğini anlatıp sanat dünyasını vefasızlıkla suçladı: Ben şanslıyım ama bazı oyuncu ve müzisyenler belli yaşa gelince talep azalıyor. Popüler sanatçılar vardır, klasik sanatçılar vardır. Oyuncular ‘bana neden rol gelmiyor?’ diye yakınıyorlar. Baba, amca rolü olur neden kapılarını çalmazlar da plastik makyajla insanları yaşlandırırlar. Onları üzmemek lazım. Neden bu kadar vefasızlık var?
Leman Sam, geçtiğimiz günlerde Özdemir Erdoğan ve Alpay'ın, 1996 yılında hayatını kaybeden usta sanatçı Zeki Müren’i hedef alan sözlerini de değerlendirdi.

Özdemir Erdoğan’ın 'Onu izleyen erkek çocuklar travma yaşadı' sözlerine katılmadığını belirten sanatçı, şöyle konuştu:
"Eğer Zeki Müren’in yolundan gitselerdi ülkenin cinsel tercihini değiştirmesi lazımdı. Hiç de öyle değil. Acımasız konuşmuşlar...

"Zeki Müren’in kimliğini tartışmak başka müziğini tartışmak başka. 'Müzik' derseniz ben de ilk kayıtlarını daha arabeske dönüşmemiş kayıtlarını dinlemeyi tercih ederim. Sonra ben de dinlemedim ama saygı duyarım öyle bir ses yok. Çocukken Zeki Müren’in radyo emisyonlarını verirlerdi, onun hayranıydım. Öyle giymiş, böyle giymiş hiç aklıma gelmedi. Canları mı sıkılıyor acaba insanların?”

Geçtiğimiz günlerde koronavirüs aşısı olduğunu söyleyen Leman Sam, aşı karşıtı olanları anlamadığını belirterek, "Ben aşımı oldum, hiç hissetmedim bile. Mart ayında tekrar olacağım. Aşı karşıtlığı diye bir şey olmaz" ifadelerini kullandı.Şarkıcı Alpay'ın "On kulağım olsa biriyle Zeki Müren dinlemem. Abartılı üslubu ve Türkçesiyle sanat müziğini katletmiştir" sözleri, usta sanatçı Selçuk Ural'ı sinirlendirmişti.

76 yaşındaki sanatçı, "Alpay'ın gazino hayatı olmadı. Zeki Müren'i tanımamıştır belki de. Ben Zeki Müren'le çalıştım. Onun kadar efendi, insanlara faydalı birini görmedim. Türkiye'ye doğru Türkçeyi öğretmiş bir insandır. Vefat edeli 25 sene olmuş. 25 sene sonra ne oldu da kudurdun be Alpay? Bunu gündeme gelmek için yaptığım düşünüyorum. Ama hiç yakışmadı" demişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS