hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  MasterChef Metin elendi mi? MasterChef Metin Yavuz kimdir, kaç yaşında?

  MasterChef Metin elendi mi MasterChef Metin Yavuz kimdir, kaç yaşında
  expand

  Ekranların sevilen yemek yarışması MasterChef’te dün gece birinci belli olurken yarışma sona erdi. Yarışma arkadaşları arasında büyük performans göstererek birinci olan Metin Yavuz kimdir? Sorgulamaları hız kazandı. Peki, Masterchef Metin Yavuz kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte detaylar…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MasterChef Türkiye’de 6 aylık büyük mücadelenin sonunda birinci belli oldu. Ayaz’ın yarı finalde üçüncü olmasıyla birlikte finale Metin ve Kıvanç kalırken, yarışmanın başından beri canla başla savaşan yarışmacılardan biri ipi göğüsledi. Dünya ve Türkiye mutfağındaki hünerlerini sergilemeye çalışan Kıvanç ve Metin, Masterchef 2022 şampiyonu olmak için ellerinden geleni yaptı. Büyük ödül MG E –HS için Metin ve Kıvanç canla başla savaşırken, 3 etaplı 2022 MasterChef Türkiye finali büyük rekabeti ortaya çıkardı.

  MasterChef Metin Yavuz ve Kıvanç Karadeniz, sezon şampiyonu olmak için Mehmet, Danilo ve Somer Şeflerin liderliğinde belirlenen ürünlerle 3 ayrı yemek yaparak en yüksek puanı elde etmeye çalıştı. Final oyununun ilk etabını 20 puanla Kıvanç kazanmış oldu. MasterChef Kıvanç ve Metin arasında oynanan kritik final oyununda ilk etabın sona ermesinin ardından sıra 2. etaba ve 3 yemeklik Dünya Mutfağı yemekleri menüsü hazırlamaya geldi. 2. oyunu kazanan isim Metin oldu. TV8 canlı yayın ile izleyicilerin karşısına çıkan kritik MasterChef finalinde şampiyonu belirleyecek olan 3. Etapta finalistler imza yemeği hazırlamak için verilen sürede en başarılı yemeği çıkarmak için kozlarını paylaştı. 3. oyun sonunda Kıvanç 65 puana; Metin ise 70 puana ulaştı. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MasterChef Metin elendi mi MasterChef Metin Yavuz kimdir, kaç yaşındaMASTERCHEF ŞAMPİYONU KİM OLDU?

  Acun Ilıcalı yapımcılığında 10 Ocak 2023 Salı günü TV8 canlı yayınında MasterChef Metin Yavuz ve Kıvanç Karadeniz arasında, Mehmet, Danilo ve Somer Şeflerin jüriliğinde oynanan kritik final oyununda tadım değerlendirmesi sonrasında 2022 MasterChef Türkiye şampiyonu Metin oldu. Metin, Masterchef kupasının yanı sıra büyük ödül olan lüks otomoboili de kazandı.  MasterChef 2022 şampiyonu olan Metin, rakibi Kıvanç'a teşekkür ederek şunları söyledi;

  "Her zaman bana destek oldu, hep yanımdaydı teşekkür ediyorum. Bence bugün ikimiz de şampiyon olduk. Ben nişanlıma olan sözümü tuttum o yüzden çok mutluyum."

  MASTERCHEF METİN KİMDİR?

  MasterChef 2022’nin iddialı isimlerinden olan Metin Yavuz, 24 yaşındadır. Bolu Mengenli olan Yavuz, Ulusal Genç Şefler Yarışması'nda birinci olmuştur. Ana kadroya giren ilk isim olmayı başaran yarışmacı, 2014 yılından beri aşçılıkla uğraşmaktadır. MasterChef ilk turda 2 evet alarak bir üst tura çıkmıştı. 2. turda da başarılı olan yarışmacı 3. tura yükselmişti. Metin Yavuz, 2015 yılından itibaren de aynı işletmede çalışıyor. MasterChef Metin daha önce Dilan ve Erkan’ın şefi olmuş. Aile mesleğini icra eden MasterChef Metin, büyük finalde şampiyon olmayı başardı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow