Masumlar Apartmanı Safiye karakteri Ezgi Mola kimdir, kaç yaşında?

Masumlar Apartmanı Safiye karakteri Ezgi Mola kimdir, kaç yaşında?

Masumlar Apartmanı Safiye karakteri Ezgi Mola kimdir, kaç yaşında?

Ezgi Mola Masumlar Apartmanı dizisinde Safiye karakterine hayat verecek. Sosyal medyada yer alan eğlenceli halleri ile bilinen Mola, ciddi bir karakterle ekranda olacak. Peki, Masumlar Apartmanı’nın Safiye’si Ezgi Mola kimdir, kaç yaşında?

Ezgi Mola Masumlar Apartmanı dizisi ile TV ekranlarına dönüş yapıyor. Sosyal medyada son dönemde Youtube yayınları ile binlerce takipçi ve izlenme sayısına ulaşan Mola yeni dönemde TV’de olacak. İşte dizide yer alan Safiye karakterinin özellikleri ve Mola’nın kariyeri…

MASUMLAR APARTMANI SAFİYE KİMDİR?

Ezgi Mola (SAFİYE): Han’ın ablası. Temizlik takıntısını, saplantılı ahlak anlayışını ve hırçınlığını annesinden miras almıştır. Ne kadar yıkanırsa yıkansın pislikten arınamadığına inanır.

MASUMLAR APARTMANI OYUNCULARI İÇİN TIKLAYINIZ...

EZGİ MOLA KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Ezgi Mola (d. 29 Mart 1983, İstanbul), tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu. İstanbul’da Hasan Ali Yücel İlkokulu, Turhan ve Mediha Tansel İlkokulu, Kadir Rezan Has Ortaokulu ve Halit Armay Lisesi’nde eğitimini tamamladı. Oyunculuk merakı, henüz lisedeyken Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk kurslarına katılmaya yönlendirdi. Mola, lise eğitimini tamamladıktan sonra bu merkezde dört yıl eğitim aldı ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni bölüm birincisi olarak tamamladı.

Henüz 18'ini bitirmeden Kartal Tibet'in yönettiği Karate Can dizisinde ilk televizyon deneyimini kazandı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kazandı ve 4 yıl eğitim aldı. Bu arada Aydoğan Temel’den de 2 yıl tiyatro eğitimi aldı. Yine Aydoğan Temel’in liderliğindeki bir tiyatro topluluğuyla Çürük Elma oyununda ilk sahne deneyimini yaşadı. 2005 Kasımında BKM Atölye'ye katıldı. 2005 sonbaharında safça bir kuaförü canlandırdığı Hırsız Polis dizisinin gördüğü büyük ilgi sonucu kitlelerce tanınmaya başladı. 2006 yılında çevrilen Hayatımın Kadınısın filmindeki rolüyle başarı kazandı. Bu filmde kişisel hedef olarak gördüğü Türkân Şoray ile karşılıklı oynama fırsatı yakaladığı gibi, kendini gösterebileceği bir rolü canlandırma şansı da buldu. Bu rolüyle 2007 yılında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Sadri Alışık Ödülü sahibi oldu. 2008 yılında Uğur Yücel'in yönetmenliğinde Türkiye'de bir ilk olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com denemesinde rol aldı.  2013 yılında bazı markaların reklamlarında yer almıştır.