magazin haberleri

Mavera dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Mavera oyuncu kadrosu

Mavera dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Mavera oyuncu kadrosu

Mavera dizisinin konusu;Tarihteki ilk alperenlerin ve onlardan biri olan Hace Ahmed Yesevi'nin hayatını anlatıyor. Dizide, Hace Ahmed Yesevi ve beraberindeki Türkistanlı üç derviş, Yusuf Hemedani tarafından zamanın parlak şehirlerinden biri olan Bağdat'a gönderilir. TRT’nin ilgiyle merak edilen dizisi Mavera hafta içi her gün yayınlanıyor. Mavera dizisinde aşk hikayelerine de yer verildiği gibi tartışma sahneleri de vardır.  Oyuncu kadrosunda hem erkek hem kadın oyuncular dikkat çekmektedir. Mavera dizisinde birbirinden önemli oyuncular yer almaktadır. Peki ama Mavera oyuncuları kimdir? İşte Mavera hangi karakteri kim canlandırıyor? sorularının yanıtları!

Mavera, yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca'nın yaptığı, senaryosunu İbrahim Ethem Arslan ve Mustafa Burak Doğu'nun birlikte kaleme aldıkları Türk yapımı tarihi dram türündeki televizyon dizisidir. Mavera sürükleyici hikayesiyle izleyici tarafından merak ediliyor. Peki ama Mavera dizisinin oyuncuları kim?

Mavera oyuncuları kimdir?

Mavera dizisi oyuncuları kimdir? sorusu sıklıkla araştırılıyor. Mavera oyuncu kadrosunda Korel Cezayirli, Görkem Sevindik, Zara, Hasan Küçükçetin gibi değerli birçok isim yer almaktadır. Mavera oyuncu kadrosundaki isimler haberimizde.

Mavera Dizisi Hikayesi ve Oyuncuları

Mavera dizisinin oyuncu kadrosunda; Korel Cezayirli, Görkem Sevindik, Sinan Tuzcu, Necip Karakaya, Tansel Öngel, Alkan Kızılırmak, Zara, Hasan Küçükçetin, Ferit Kaya, Demircan Kaçel, Arben Akış, Erdem Ergüney, Evren Erler, Handan Yıldırım, Haydar Köyel, Mehmet Ali Aysin, Nusret Çetinel, Sedat Mert, Dilara Yeşilyaprak, Nur Berfin Çiroğlu, Hakan Can, Mehmet Korhan Fırat, Recep Usta gibi isimler yer alıyor.

Mavera Hace kimdir?

Hace Ahmed Yesevi’nin büyük yolculuğu başlıyor. Bu yolda engelleri aştıkça sadece Türkistanlı bir garip derviş olmaktan çıkıp, çağlara damga vuracaktır. Tesir ettiği insanları iyiliğe yönelten, karşısına çıkan kötülüklere müdahale eden, tarihteki ilk ALPEREN’dir..

Mavera Mahmud kimdir?

Mahmud, Hace’nin çocukluk arkadaşı ve en yakın dostudur. Küçük bir yaşta Hace ile birlikte diğer çocuklarla kavgaya girmiş, o andan itibaren Hace’ye bir ömür boyu sadık kalmıştır. Pehlivan Usta’nın eğitiminden geçmiştir, çeviktir. O da Hace gibi bir Alperen olarak yetişmiştir.

Mavera Hasan Küçükçetin kimdir?

Pehlivan Hamza, eski pehlivandır, eski bitirimlerdendir. Hace ve Mahmud’un küçükken koruyucusu ve eğiticisidir. İlerlemiş yaşına rağmen atletiktir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS