magazin haberleri

Mehmed Bir Cihan Fatihi 5. bölümde Konstantinos, Mehmed'in düşüncelerini anlayacak

Mehmed Bir Cihan Fatihi 5. bölümde Konstantinos, Mehmed'in düşüncelerini anlayacak

Mehmed Bir Cihan Fatihi yeni bölüm fragmanı saray içerisinde yaşanan olayların açığa çıkmasının ardından Mehmed'in hesap sorma vaktinin geleceğini gösterdi. Öte yandan Mehmed'in Konstantiniyye ile ilgili planlarının herkes tarafından öğrenilmesi önlemlerin alınmasına neden olacak. İşte Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde 17 Nisan günü ekrana gelecek bölümde yaşanacakların tamamı...

Mehmed Bir Cihan Fatihi son bölümde kardeşi ve çevresiyle ilgili gelişmelerden haberdar olan Sultan Mehmed Han olayların sorumlularını bulmaya karar vermişti. Orhan'ın kaçışının ardından yaşanacakların yer aldığı yeni bölümde yine nefesler tutulacak. İşte Mehmed Bir Cihan Fatihi 5. bölüm fragmanı ve gelecek bölümün özeti... 

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ FRAGMAN VİDEOSU

Bizans İmparatoru Konstantinos, Mehmed’in Konstantiniyye hayalinin bilincindedir. Bunun için Haçlı Birliği’ni toplamak istese de Mehmed’in desteklediği keşiş Gennadios, buna engel olur. Bizans halkı, Katolik Kilisesi ile iş birliği yapmak istemez ve Gennadios’un sayesinde birliğin oluşması engellenir. Mehmed ve Delibaş, Konstantiniyye’den ayrılmak ister. Lakin Konstantinos, Haçlı Birliği’nin oluşamamasının arkasındaki Türkü bulmaya çalışır. Bu sebepten ötürü şehrin kapılarını kapatır ve herkesin sorgulanmasını ister.

SON BÖLÜMÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...


Mehmed ve Delibaş, Konstantiniyye’den çıkmanın yollarını ararlarken, Pontus Prensesi Teodora yardımlarına koşar. Teodora, Sultan Murad için mücadele verdiğini ve artık Mehmed’in emrinde olduğunu dile getirir. Mehmed’i şaşırtan bu yardım eli, Konstantiniyye’nin fethi için de elini güçlendirmektedir. Zağanos Paşa, Mehmed’in Konstantiniyye’den çıkabilmesi için Eleni’nin bir plan yapmasını ister. Eleni, su kemerlerinden çıkabilecekleri bir planı yollar.

Mehmed ve Delibaş, Konstantiniyye’den çıkarken Orhan’ı bulurlar. Orhan’ı esir alan Mehmed, onu öldürmek için saray yakınına getirir. Lakin Orhan, kaçmayı başarır. Orhan’ın kaçmasına yardımcı olan kişi, Mehmed’in akıl hocası Akşemsettin’den başkası değildir. Mehmed, bunun nedenini sorgulamaya başlarken, Akşemsettin her olaydan bir ders çıkarması gerektiğini yineler.

 

Öte yandan Mehmed, ağabeyi Alaaddin’in öldürüldüğünü öğrenir. Üstelik bunun en yakınlarından biri tarafından gerçekleştirildiğini bilmektedir. Mehmed, ağabeyinin katilini ararken, onu öldürenin sağ kollarından biri olan Zağanos Paşa olduğundan haberdar değildir. 

Mehmed Bir Cihan Fatihi, heyecan dolu yeni bölümleriyle her salı 20.00'de!

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS