Merve Ateş: İzleyici beni ‘Yargı’ ile tanıdı

Merve Ateş: İzleyici beni ‘Yargı’ ile tanıdı

Merve Ateş: İzleyici beni ‘Yargı’ ile tanıdı

Merve Ateş, Kanal D’nin reyting rekortmeni dizisi “Yargı”da Eren Komiser’in kızı Tuğçe’ye hayat veriyor. Diziyle birlikte yıldızı parlayan genç oyuncu, “‘Yargı’ son zamanların en başarılı yapımlarından biri. Hem yurt içi hem de yurt dışında da bu denli başarı gösteren bir iş, izleyicinin beni tanımasını da sağladı” diyor. (Hürriyet)

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

◊ Birçok projede yer almış olmanıza rağmen izleyici sizi “Yargı” ile tanıdı diyebilir miyiz?

- Elbette diyebiliriz. “Yargı” son zamanların en başarılı yapımlarından biri. Hem yurt içi hem de yurt dışında da bu denli başarı gösteren bir iş tabii ki izleyicinin beni tanımasını sağladı.

◊ “Yargı” gibi çok ses getiren bir yapımda rol almak nasıl bir duygu?

- Günün sonunda dönüp bakınca küçük ya da büyük fark etmez parçası olduğun bir işin bu denli fazla kişi tarafından konuşulduğunu ve izlendiğini görmek bana daha iyi olmak, daha iyi oynamak için motivasyon sağlıyor.

◊ Artık dışarıda tanımanın size ne gibi avantajı ya da dezavantajı oldu?

- Açıkçası tanınırlığın getirisini de götürüsünü de kendi içimde yaşıyorum. Tanısam da tanımasam da, hiçbir zaman çevremin dediklerine ya da hareketlerine kulak kabartıp kendi sesimi bastırmam.

İYİ Kİ HAYATIMA GİRDİN!


◊ Kariyerinize baktığımızda hep korku filmlerinde yer almışsınız, bu özellikle tercih ettiğiniz bir şey mi?

- Tabii ki özellikle tercih ettiğim bir şey değildi. Bir oyuncunun her şeyi oynayabilecek potansiyeli olmalı. Korku filmleri de yer aldığım diğer komedi ve dram işleri gibiydi benim için.

◊ Dizi, set yoğunlukları derken hayat nasıl gidiyor peki?

- Harika! Sevdiğim şeyi yaparken ve bunun yoğunluğunun içindeyken her şeyin harika gitmemesi benim için zaten mümkün değil.

◊ Siz Merve olarak Tuğçe’ye ne söylemek isterdiniz?

- “İyi ki hayatıma girdin, ergen hallerin, fevri tavırlarınla öyle şeyler öğrettin ki bana ve o kadar çok seviyorum ki seni... Sen olduğum saatler hayatımın en keyifli dakikaları. Hayat bulup izleyicinin karşısına geçerken beni seçtiğin için teşekkürler” demek isterim...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

EN BÜYÜK HAYALİM SADECE SEVDİĞİM İŞİ YAPMAK

◊ En büyük hayaliniz nedir?

- En büyük hayalim hayatımda yalnızca sevdiğim işi yaparak mutlu olmak ve ne olursa olsun kendi benliğimi kaybetmemek.

◊ Boş zamanlarınızda en çok ne yapmaktan hoşlanırsınız?

- Çokça müzik dinlerim. Bazen günde üç Film bitiririm. Tüm bunları yaparken tembelliğin dibine vurarak yatmak ise en büyük favorim. (Gülüyor)

◊ Oyuncu olmasaydım şu mesleği seçerdim dediğiniz bir meslek var mı?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

- O kadar düşünmedim ki... Hayatımda ne okursam okuyayım günün sonunda setten gelmek tadını bildiğim ve hep yapmak istediğim tek şey. Hatta sanırım dünyada oyunculuk kavramı olmasa benim kafam yine de rol yapmaya çalışırdı.