Oktay Gürtürk kimdir, kaç yaşında? Oktay Gürtürk nereli?

Oktay Gürtürk kimdir, kaç yaşında? Oktay Gürtürk nereli?

Oktay Gürtürk kimdir, kaç yaşında? Oktay Gürtürk nereli?

Müzik kariyerindeki çıkışını 'Aşk Çiçeğim' şarkısıyla yapan Oktay Gürtürk, Demet Akalın ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk oldu. Peki, Oktay Gürtürk kimdir, kaç yaşında? Oktay Gürtürk nereli? İşte hayatına dair detaylar..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Star TV'nin gündüz kuşağı programı Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk olan Oktay Gürtürk’ün hayatı merak ediliyor. İşte programda unutulmaz eserlerini ve yeni şarkılarını söyleyecek olan Oktay Gürtürk'ün hayatına dair detaylar..

OKTAY GÜRTÜRK KİMDİR?

Oktay Gürtürk, Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde dünyaya gelmiştir. Çocukluk yıllarını Elazığ'da geçiren ve kendi deyimiyle 30 yıla yakın bir sahne geçmişi olan Oktay Gürtürk, küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgileniyor. Profesyonel müzik hayatına 1988 yılında başlayan Oktay Gürtürk, ilk olarak Ankara'da sahne almaya başladı. Bu şehirde pek çok mekanda sahne alan şarkıcı kariyerine daha sonra İstanbul'da devam etme kararı aldı. İlk albümünü 2000 yılında çıkaran Oktay Gürtürk 2007 yılında çıkardığı "Yiğit Yaralı Olur" albümü ile tanınmaya başladı. Futbolla da ilgili olan Oktay Gürtürk, Galatasaray ve Elazığspor taraftarı. Aşk Çiçeğim adlı şarkısıyla önemli bir başarı kazanan şarkıcı müzik kariyerine, yaptığı albümler ve diğer müzikal çalışmalarla devam ediyor. Oktay Gürtürk'ün en bilinen eserleri ise şunlar; Yiğit Yaralı Olur, Kara Köprü Narlıktır, Baboş ve Emmoğlu Ele Benzer.