magazin haberleri

Rahmi Özkan kimdir, neden yok, programdan ayrıldı mı? Müge Anlı açıkladı…

Rahmi Özkan kimdir, neden yok, programdan ayrıldı mı? Müge Anlı açıkladı…

Müge Anlı ile Tatlı Sert programına yorumlarıyla renk katan Rahmi Özkan haftanın ilk gününde programda yer almadı. Özkan’ın yokluğunun ardından “Rahmi Özkan programdan ayrıldı mı?” sorusu sorulmaya başlanmıştı. Müge Anlı canlı yayında Özkan’ın durumuyla ilgili detayları paylaştı. Peki, Rahmi Özkan kimdir, Müge Anlı ile Tatlı Sert programında neden yok?

Müge Anlı’nın avukatı olarak bilinen ve programda yaptığı yorumlarla adli olayları hukukçu gözüyle değerlendiren Rahmi Özkan hafta sonu acı bir haber aldı. 23 Aralık 2019 tarihli bölümde Rahmi Özkan’ın programda yer almamasının ardından programın takipçileri “Rahmi Özkan neden yok?” sorusunu sormaya başlamıştı. Konuyla ilgili detayları aktaran Müge Anlı, Özkan’ın programda olamayışının nedenini açıkladı.


RAHMİ ÖZKAN PROGRAMDAN AYRILDI MI?


Hafta sonu üzücü günler geçirdiğini ifade eden Müge Anlı; “Rahmi Özkan’ın torunu bir süredir tedavi görüyordu ve maalesef tedavi gördüğü hastanede gözlerini yumdu. Henüz 13 yaşındaydı, ölüm her şekilde acı, ölüm her şekilde insanın sevdiklerinin yanına sığan, yakıştırılan bir şey değil ama 13 yaşında bir çocuğa hiç yakıştırılacak bir durum değil. Ben başta Rahmi Bey olmak üzere tüm Özkan Ailesi’ne, annesine, babasına, tüm yakınlarına, sevenlerine baş sağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.


“Rahmi Bey bir süre aramızda olamayacak. Kendini ne zaman iyi hissederse programda onunla beraber olacağız." diyen Müge Anlı Özkan’ın önümüzdeki günlerde programda olacağını belirtti.


RAHMİ ÖZKAN KİMDİR?


Hüseyin Rahmi Özkan, 1939 yılında Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde doğdu.


1958 yılında İstanbul Üniversitesi'ne başlayan Özkan, fakültedeki öğrenci derneklerinde aktif rol aldığı sosyal çalışmalar sonucu önce hukuk fakültesi talebe derneğinde görev almış ve daha sonra da 1961 yılında Milli Türk Talebe Birliği İstanbul icra konseyi başkanlığına seçilmiş ve bu görevini 1963 yılına kadar devam ettirmiştir. Bu vazifesini yürütürken MTTB'yi temsilen Ankara da devlet ricali ile çeşitli çalışmalarda bulunmuş ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde ve Çankaya köşkünde temaslarda bulunmuştur.


1966 yılında Hukuk Fakültesi'nde derslerine dönerek 1969 yılının Şubat ayında mezun oldu. 1970 yılında yazıhanesini açarak İstanbul Barosuna kayıtlı serbest avukatlık yapmaya başladı.


Kendini tamamen ceza davalarına yöneltmiş ve ceza avukatlığı konusunda da adından sıkça bahsettirmiştir. Özkan, şuan Müge Anlı'nın sunduğu televizyon programında danışman avukat olarak görev yapmaktadır. Rahmi Özkan evli ve iki çocuk babasıdır.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS