magazin haberleri

Ramo dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte Ramo oyuncu kadrosu!

Ramo dizisi iddialı oyuncu kadrosu, konusu ve karakterleri ile 14 Ocak'ta yayın hayatına başlıyor. Salı günü yaşanan reyting rekabetine katılacak olan Ramo'nun başrolünde Murat Yıldırım yer alacak. Peki, Ramo oyuncuları kimler ve bu oyuncular hangi karakterleri canlandıracak?Yayıncı kuruluştan Ramo dizisi oyuncuları, konusu ve karakterleri ile ilgili yapılan açıklamalar şöyle...

Ramo (Murat Yıldırım)

Kanla değil sevgiyle bağlanan sımsıcak bir ailenin gözü kara lideri. Zeki, iş bitirici, kendine has yöntemleri olan biri. Düşmanlarına karşı acımasız, sevdiklerine ve mazlum insanlara karşı merhametli fedakâr bir adam… Geçmişi bir zırh gibi kuşanan Ramo’nun, ailesi için yapamayacağı şey yoktur. Fakat sevdiklerini korumak için aldığı kararlar hem kendini hem de ailesini büyük bir savaşa sürükleyecektir… Ve aşka!

SİBEL (Esra Bilgiç)
Yer altı dünyasının patronu Cengiz'in kızı… Aklı başında, iyi eğitim almış, cesur, güçlü bir kadın. Çok sevdiği babasına ve ailesine karşı açılan beklenmedik savaş, Sibel’in hayatını kökten değiştirir. Kim dost kim düşman ayırt edemez. Tüm bu karışıklığın içinde yaşadığı asıl savaş ise ruhundadır. Aşk mı? Nefret mi?

Esra Bilgiç kimdir? Kaç yaşında?
1992 yılında Ankara Yenimahalle’de doğdu. 2011 yılında Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkileri bölümünü kazandı. İlk projesi olan ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisindeki Halime Sultan karakteri ile oyunculuk kariyerine başladı. Londra’daki Royal Academy of Dramatic Arts’ta drama ve ses eğitimi alan Bilgiç, aynı zamanda piyano ve binicilik dersleri de alıyor. Şu an İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimine devam eden genç oyuncu, ‘Ramo’da Sibel karakterini canlandırıyor.

HASAN (İlker Aksum)
Ramo’nun abisi. Saf, temiz deli dolu bir adam… Hırslarından arınmış, karısıyla ve çocuklarıyla mutlu bir hayat sürüyor. Ailesi için kendini ateşe atmaktan çekinmeyen bir adam… Ramo’yu her daim destekleyip onun yanında duracak olan insanlardan biri…

YAVUZ (Yiğit Özşener)
İstanbul’daki babaların babası Cihangir Bey’in özel danışmanı, sağ kolu. Oldukça akıllı, ihtiyatlı bir adam… Adana’daki rekabet ortamı kızışıp, sevkiyatlar sekteye uğrayınca Adana’ya gönderilir. Ramo’yu ve ailesini daha yakından tanır ve onlarla arasında özel bir bağ oluşur. Ancak karanlık geçmişi ve hizmet ettiği adam peşini bir türlü bırakmayacaktır.

Yiğit Özşener kimdir, kaç yaşındadır?

6 Nisan 1972 yılında İzmir'de doğan Yiğit Özşener Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği okumuştur.

BOZ (Görkem Sevindik)

Ramo’nun mahalleden en yakın arkadaşı, sırdaşı, yoldaşı… Çocukken başına gelen bir felaket yüzünden anasız ve babasız kalır. Ona Ramo’nun ailesi sahip çıkar. Bu yüzden kardeş gibi büyürler… Bileği kadar kuvvetli olan öfkesi, herkesin kaderini değiştirecek bir yumruk atmasına sebep olur. Ve atılan o yumruk, yıllar önce olduğu gibi, en çok kendisini yaralar!

FİDAN (İdil Fırat)

Ramo’nun halası. Sözü geçen, hakkaniyetli, akıllı ve bir o kadar renkli, eğlenceli bir kadın. İnanılmaz sezgileri ve zekasıyla, aile arasındaki dengeyi en iyi sağlayan kişi. Ramo’yla sarsılmaz bir bağ vardır aralarında. Öyle ki konuşmadan anlaşırlar. Anlaşamadığı tek mesele ise aşktır! Geçmişinde nice gönül işleri olan Fidan’ın, bu meselede diyeceği çok şey vardır… ve yaşayacağı!

FATOŞ (Cemre Baysel)

Ramo’nun kız kardeşi. Kalbindekini çekinmeden dile getiren, tutkulu, dobra ve cesur biri… Hayattaki en büyük arzusu sevdiği adamla evlenip mutlu bir hayat sürmek… Ama hayatın onun için acımasız planları vardır…

Cemre Baysel kimdir? Kaç yaşında?
1999 yılında İzmir’de doğan Cemre Baysel, eğitimine Ege Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümünde devam etmektedir. Oyunculuğa 2014 yılında ‘Yeşil Deniz’ dizisiyle adım atan genç oyuncu, sonrasında ‘İsimsizler’, ‘Payitaht Abdülhamid’ ve ‘Elimi Bırakma’ ile izleyici karşısına çıktı.

NECO (NECATİ)

Cengiz’in oğlu. Sibel’in kardeşi. Ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir züppe. Kötü bir ruha sahiptir. Babasının gücü ve servetinin günün birinde kendisine kalacağını bildiğinden bunun rahatlığı içinde yaşamıştır. Onun bu rahatlığı, tüm ailesini uçurumun eşiğine getirecektir.

İlhan Şen kimdir, kaç yaşındadır?

İlhan Şen 1987 doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği mezunudur.

HALEF (Rüzgar Aksoy)

Cengiz’in sağ kolu. Kötü ruhlardan biri… Oldukça tehlikeli, tekinsiz ve zeki bir adam… Cengiz’e ve ailesine sâdık olsa da çıkarı söz konusu olduğunda her şeyi yapabilecek biri... Neslihan’la beraber stratejik bir biçimde hareket eder. Yaklaşan savaşta oynadığı rol, onu hiç ön görmediği bir geleceğe sürükleyecektir.

Rüzgar Aksoy kimdir, kaç yaşındadır?

5 Ocak 1981 yılında İstanbul’da doğan Rüzgar Aksoy İstanbul Üniversitesi’nde Radyo – Sinema – Televizyon okuduktan sonra Haliç Üniversitesi konservatuarında Oyunculuk bölümü üzerine yüksek lisans yapmıştır.

NESLİHAN (İlkay Kayku)

Cengiz’in karısı. Şeytani bir zekaya sahip olan Neslihan, kocasının en güçlü dayanağıdır. Bir yandan kızı Sibel’i bir yandan oğlu Neco’yu korumaya çalan Neslihan, yaklaşan tehlikeyi hisseder ve kocasını uyarır. Ancak onu dinlemeyen Cengiz, Neslihan’ın hayatını tam bir kâbusa çevirir.

RAMO DİZİSİNİN KONUSU NE?
Senaryosunu Yılmaz Şahin’in kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın’ın oturduğu BKM’nin Show TV için hazırladığı iddialı dizi ‘Ramo’ seyirciyi yıllarca unutamayacağı bir hikayeyle buluşturmaya geliyor. Dizide ‘Ramo’ karakterine can veren Murat Yıldırım dışında Esra Bilgiç, İlker Aksum, Yiğit Özşener, Görkem Sevindik, İdil Fırat, Cemre Baysel, İlhan Şen, Sacide Taşaner ve Macit Koper gibi önemli oyuncular yer alıyor. Çekimleri Adana’da gerçekleşen dizi, efendisine başkaldıran Ramo’nun sıradışı hayatının hikayesi ile aile, adalet, intikam, dostluk ve aşk eksenindeki derin çatışmayı konu alıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS