hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Safir Gülfem kimdir? Safir dizisinde Gülfem'i oynayan İpek Tuzcuoğlu nereli, kaç yaşında?

  Safir Gülfem kimdir Safir dizisinde Gülfemi oynayan İpek Tuzcuoğlu nereli, kaç yaşında
  expand

  Safir dizisinin oyuncuları merak ediliyor. Sevilen dizide Gülfem karakteri son bölümlere damga vuruyor. İpek Tuzcuoğlu'nun hayat verdiği Gülfem karakteri güçlü duruşuyla dikkatleri üzerine çekti. İşte Safir dizisindeki Gülfem hakkında bilgiler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  ATV’de yayınlanan Safir dizisi oyuncuları ve karakterleri merak uyandırdı. Her Pazartesi ekrana gelen dizide İpek Tuzcuoğlu'nun oyunculuğu ve canlandırdığı karakter gündem oluyor. İşte Safir Gülfem hakkında bilgiler...    

  Safir dizisinin Gülfem'i İpek Tuzcuoğlu kimdir?

  Oyuncu İpek Tuzcuoğlu Safir dizisine dahil oldu. Gülsoy ailesinin gelini dinç, bakımlı, eğitimli ve güzel bir kadındır. Kocası Ahmet'i genç yaşta kaybetmiş ve bir daha evlenmemiştir. Kapadokya'nın tanınan ve zengin bir ailesine mensup olan kocasıyla İstanbul'da üniversite öğrencisiyken tanışıp severek evlenmişler Ateş, Yaman ve Okan adında üç erkek çocuk doğurmuştur. Kayınpederi Ömer ile iyi bir ilişkisi vardır. Kocasının ölümün üzüntüsü dışında Gülfem tek bir gün bile sıkıntı çekmemiştir. Çocukları içinde en çok büyük oğlu Ateş'in yeri ayrıdır, hatta ona bağımlı durumdadır. Diğer iki oğluna da Ateş kadar olmasa da çok düşkündür. Hayattaki en kıymetli varlıkları çocuklardır. Onlar için göze alamayacağı hiçbir fedakarlık yoktur.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İpek Tuzcuoğlu kimdir?

  İzmir’de doğan oyuncu ilk, orta, lise öğrenimini İzmir de tamamladı. Özel Ressamoğlu Bale Stüdyosunda 13 yıl bale eğitimi aldı. İzmir Devlet Tiyatrosunun ’ Boyfriend’ adlı oyununda, dansçı kadrosunda bir sezon görev aldı (1988).

  Aynı yıl İzmir Devlet Tiyatrosunun stajer oyuncular için açtığı sınavı kazandı ve İzmir Devlet Tiyatrosunda’ Meddah’ adlı çocuk oyununda, bir yıl sözleşmeli oyuncu olarak çalıştı. Daha sonra, H.Ü Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü sınavlarını kazandı. 1994-1995 öğretim yılında mezun oldu.

  Bir yıl boyunca Ankara “da ,Devlet Tiyatroları Çocuk Ve Gençlik Tiyatrosu bünyesinde Dört Köşe Palyaçolar isimli oyunda görev aldı. Sinema  kariyerine 1995 yılında
  Memduh Ün ( Ona Sevdiğimi Söyle ) ve Mesut Uçakan’ın ( Ölümsüz Karanfiller) sinema filmleri ile başladı.

  Bir çok tv dizisi ,tv filimi ve sinema filminin yanı sıra tv programları da yapan oyuncu,aynı zamanda üniversite ve stk ların film festivallerinde jüri üyeliği yaptı. Malatya Uluslarası Film Festivali nin 2016 ve 2018 yıllarında danışmanlığını yapan oyuncu, meslek birliği BİROY ‘un temsilcisi olarak Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Destekleme Kurulun”da iki yıl kurul üyeliği yaptı.

  Yıllar içinde ulusal ve uluslararası markaların reklam yüzü de olan oyuncu,mesleki kariyerini İstanbul da sürdürmektedir. Halen sinema, tv dizi oyunculuğu ve tv program sunuculuğu yapmaktadır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow