Seher Dilovan'ın İsviçre'de yeni hayatı

Seher Dilovan'ın İsviçre'de yeni hayatı

Seher Dilovan'ın İsviçre'de yeni hayatı

Uzun süredir ekranlarda görülmeyen Türk Halk Müziği sanatçısı Seher Dilovan, İsviçre'de kendine yeni hayat kurmuştu. Ailesiyle birlikte Cenevre'de bahçe içinde bir villada yaşayan 51 yaşındaki şarkıcı, sosyal medya hesabından zaman zaman evinden ve yaşantısından paylaşımlar yapıyor. Dilovan, Türkiye'den kilometrelerce uzaktaki yeni hayatını anlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Seher Dilovan, yıllar önce İsviçre'ye yerleşmiş, burada kendine yeni bir hayat kurmuş; restoran açarak işletmeciliğe başlamıştı. Şimdilerde ailesiyle birlikte Cenevre şehrinde bahçe içerisinde bulunan bir villada gözlerden uzak şekilde, mütevazi bir yaşam süren ünlü türkücü, ev işleriyle de kendisi ilgileniyor.

Son olarak TV8'de ekranlara gelen '2. Sayfa' programına katılan Dilovan, programda dekolte giyen ünlüleri hedef almıştı. Sanatçı, "Eğer bir kadın veya erkek toplumun tepkilerini kaldırabiliyorsa çıplak da çıkabilir sahneye. Bence dekolte giyip bedenini teşhir edenler kendilerini ucuzlatıyor. Gülşen'in kıyafeti dekoltenin ötesinde teşhirdir. Çok eski yıllarda bu tip mayoyla çıkan solistler vardı. Bizden önce sahne alırlardı. Onların sesi yoktu sadece görüntüleri vardı. Dolayısıyla yıllardan beri tanıdığımız sanatçıların bu görüntülere ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum" dedi.

"Sesleri var, şarkıları-besteleri var. Üreten kadınlar" diyen ünlü isim, "Bu görüntü bence dekolte ötesi bir teşhirdir. Uygun görüyorlarsa, altından kalkabileceklerse çıplak da çıkabilirler. Şahsen kimse hedefim değil. Bu kadar üreten, yıllardır tanınan insanlar kendilerini neden ucuz göstermeye çalışıyor" sözlerine şeklinde devam etmişti.

 Dilovan, "Kendime dikkat ederim. Sahne kostümü, sanatın görsel şovu olarak algılanabilir ama dekolte giyip bedenini teşhir edenler psikolojik bir vakadır. Aşırı dekolte giyenler sağlıklı bir ruh halinde değiller. İnsanlar kendine çekidüzen vermeli. İş pornografiye girmemeli" sözleriyle gündem yaratmıştı.

Ünlü isim, "Selda Bağcan da, 'Ben sol muhafazakarım açık giyinmeyi ayıp bulurum' demişti" sözlerine ise "Kendisini çok severim. Selda Bağcan’a saygı duyarım ama ben kimseyi ayıplayamam. Ben kendi kıyafetimden sorumluyum. Şu devirde bebeklere, çocuklara, hayvanlara yapılan şiddeti ve tacizi ayıplarım. Doğaya yapılan tahribatı tartışırım. İnsani şeyleri ayıplamam. İnsanlık dışı şeyleri ayıplarım" yanıtını vermişti.

 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yıllar önce İsviçre'ye yerleşen Dilovan, ailesiyle birlikte Cenevre'de bahçe içinde yer alan bir villada yaşıyor. 51 yaşındaki şarkıcı, gözlerden uzak mütevazi hayatını sık sık sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaşmayı da ihmal etmiyor.

Söz konusu paylaşımlarında evinden görüntülere de yer veren sanatçı, bulunduğu bölgeyi "Köyde yaşıyorum ve burada yaşadığınızı, sabah horoz sesi, ineklerin sabah akşam boyunlarındaki çan sesi ve tarlalardan gelen tezek kokusuyla doğa size hatırlatıyor. Kuşların verdiği konserler" sözleriyle anlattı.