Selçuklu Sultanı Mesut kimdir? Kuruluş Osman Mesud nasıl öldü? Şener Savaş oynuyor! Şener Savaş kaç yaşında?

A A

20.04.2022 - 19:47 Son Güncelleme:

Kuruluş Osman Mesut kimdir? Vezir ya da Sultan olarak araştırılan Kuruluş Osman dizisindeki Sultan Mesut'a Şener Savaş hayat veriyor. Her çarşamba ilgiyle izlenen dizinin yeni oyuncusu Şener Savaş oldu. Peki ama Sultan Mesut kimdir, tarihte var mı? Şener Savaş kaç yaşında?

Selçuklu Sultanı Mesut kimdir? Kuruluş Osman Mesud nasıl öldü?  Şener Savaş oynuyor! Şener Savaş kaç yaşında?

Sultan Mesut'u canlandıran Şener Savaş kimdir, kaç yaşında ve nereli? soruları gündem oldu. Tarihte Sultan 2. Mesut olarak bilinen karaktere Şener Savaş hayat veriyor. 

Şener Savaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''Bu akşam saat 20:00'de #kuruluşosman dizisinde Sultan Mesut ile yine yeniden birlikteyiz.'' ifadelerini kullandı. 

Kuruluş Osman Sultan Mesut kimdir, tarihte var mı?

Sultan Mesut, 2. Gıyaseddin Mesud olarak biliniyor. II. Gıyaseddin Mesud, (Gıyaseddin Mesud bin Keykavus, ö. 1308) Anadolu Selçuklu Sultanı ve II. İzzeddin Keykavus'un oğludur.

Bitinya nereye denir? Tarihte Bitinya neresi? Kuruluş Osman Bitinya Bölgesi nere? Bitinyalılar kimdir?

Bitinya nereye denir? Tarihte Bitinya neresi? Kuruluş Osman Bitinya Bölgesi nere? Bitinyalılar kimdir?


Anadolu Selçuklu Devleti'nin Moğolların egemenliği altında hüküm sürdüğü bu dönemde dört defa tahta çıkmış, her seferinde kardeşinin oğlu olan III. Alaeddin Keykubad'la yer değiştirmiştir.
II. Gıyaseddin Mesud 1308'de Samsun'da öldüğünde Anadolu Selçuklu Devleti tamamen yıkıldı.Şener Savaş kimdir?

Şener Savaş, Kuruluş Osman dizisindeki Mesut karakterine hayat verdiğini sosyal medyadan duyurdu. Şener Savaş, Şener Savaş birçok film ve dizide oynamış Türk oyuncudur. Eğitim hayatını İstanbul'da tamamlanayan Şener Savaş ilk defa "Cennet Mahallesi" dizisinde rol almıştır. Sonrasında 2010 yılında "Geniş Aile" dizisinde rol alan Şener Savaş akabinde birçok dizi ve filmde rol almıştır. Son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde 'Rafet' karakterini canlandıran Şener Savaş şimdilerde ise Kuruluş Osman dizisinde "Sultan Mesut" karakterini canlandırmaktadır.