magazin haberleri

Selena Gomez ameliyat izini gösterdi

Üç yıl önce böbrek nakli olarak ölümden dönen dünyaca ünlü şarkıcı Selena Gomez, ameliyat yaralarını ilk kez gösterdi. Gomez, "Uzun süre görünmesini istemedim, bu yüzden hep kapatan şeyler giydim. Şimdi kendinden daha emin hissediyorum" dedi. FOTOĞRAFLAR: (SPLASH NEWS/ INSTAGRAM)Selena Gomez, böbrek nakli operasyonundan bacağında kalan izi, gözler önüne seren pozunu sosyal medya hesabından paylaştı.

28 yaşındaki Gomez, mavi bir mayo giydiği pozunu "Böbrek nakli olduğumda yara izini göstermenin çok zor olduğunu düşündüm önce. Bunun, fotoğraflarda görünmesini istemedim, bu yüzden de kapatacak bir şeyler giydim; Şimdi ise her zamankinden daha fazla kendime güvenliyim, olduğum kişi olmaktan gururluyum" notuyla yayınladı.

Selena Gomez, lupus hastalığı yüzünden böbrek sorunları yaşamış ve bir böbreği iflas etmişti. Güzel yıldız, 2017 yılında arkadaşı Francia Raisa'nın verdiği böbrek kendisine nakledilerek hayata dönmüştü.
Operasyon geçireceğini hayranlarından gizleyen Gomez, her şey olup bittikten sonra hastane yatağında çekilen pozunu paylaşarak yaşadıklarını duyurmuştu. Gomez neden uzun süre gözlerden uzak olduğunu da "Böbrek nakli oldum" diyerek anlatmıştı.

Nakilden sonra vücudu komplikasyona uğrayan Gomez’in böbreğe giden damarları çatlamış, apar topar alındığı ameliyatta bacağından alınan dokular sayesinde başarılı bir müdahaleyle tehlikeyi atlatmıştı.

Sistemik Lupus Eritematozus ya da daha yaygın kullanılan adıyla Lupus, sebebi bilinmeyen cilt, eklem, böbrek, kalp zarı akciğer zarı gibi birçok doku ve organ iltihabına bağlı çok sayıda bulgularla giden, değişik seyir gösteren ve bağışıklık sisteminin bozuk çalışması sonucu ortaya çıkan bir hastalık.

Öte yandan corona virüs pandemisi sırasında Gomez, Los Angeles'taki Cedars Sinai Hastanesi'ye yüklü miktarda malzeme bağışı yaptığını duyurdu. Gomez, söz konusu hastanede iki yıl önce kendisine böbrek nakli yapıldığını ve bu sayede hayata döndüğünü belirterek "Şimdi sıra bende" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS