Serhat Kılıç kimdir, kaç yaşında? Oyuncu Serhat Kılıç O Ses Türkiye yılbaşı programında

Serhat Kılıç kimdir, kaç yaşında? Oyuncu Serhat Kılıç O Ses Türkiye yılbaşı programında

Serhat Kılıç kimdir, kaç yaşında? Oyuncu Serhat Kılıç O Ses Türkiye yılbaşı programında

O Ses Türkiye 2021 yılbaşı konuklarından biri de Serhat Kılıç oldu. Birçok farklı projede rol alan başarılı oyuncu yarışmadaki performansı ile de göz doldurdu. Kılıç son olarak söz dizisinde Çolak karakterine hayat vermişti. Peki, Serhat Kılıç kimdir, kaç yaşında?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

O Ses Türkiye 2021 yılbaşı özel programında seslendirdiği yabancı parça ile büyük beğeni toplayan Serhat Kılıç programa damga vuran isimlerden biri oldu. Jüri üyeleri Kılıç’ı takımlarına katmak için onu ikna etmeye çalıştı. Peki, oyuncu Serhat Kılıç kimdir, şimdiye kadar hangi projelerde yer aldı?

SERHAT KILIÇ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Serhat Kılıç, 8 Temmuz 1975 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. 1994'te Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Tiyatro bölümünü burslu olarak kazandı. 1998 yılında yüksek şeref öğrencisi olarak bu okuldan mezun oldu. Kariyeri boyunca Anadolu’nun farklı yerlerinde turneye çıkan oyuncunun, ilk profesyonel oyunu Ankara Sanat Tiyatrosu'nda Rutkay Aziz rejisiyle 1998 Ariel Doffman'ın Kayıplar (Dullar) adlı oyunudur.

1999 - 2000 sezonunda Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda çalıştı. Aynı yıllarda, Diyarbakır Şehir Tiyatroları'nda sahne ve oyunculuk dersleri verdi ve bu kurumda Barış Adası adlı oyunu yönetti. 2002 yılında mecburi hizmetini tamamlamak üzere Erzurum Devlet Tiyatrosu'na oyuncu olarak atandı. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Reji üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlayıp Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak ders vermeye başladı.

İntiharın Genel Provası’nda dört farklı karakteri canlandıran Serhat Kılıç, 14. Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında, Yılın En Başarılı Müzikal ve Komedi Erkek Oyuncusu dalında adaylığa layık görüldü. Oyuncu, 2014 yılı Kasım ayında, oyunculuk, yazarlık, dans ve şan eğitimi veren Okul Serhat Kılıç'ı kurdu. Söz, Çember, Hatırla Sevgili, Ezel, Benim Annem Bir Melek dizilerinin kadrosunda yer alan Serhat Kılıç, 80’ler dizisindeki performansıyla çok sevildi.