magazin haberleri

Serra Yılmaz kimdir? Oyuncu Serra Yılmaz İtalya’da mı?

Serra Yılmaz kimdir? Oyuncu Serra Yılmaz İtalya’da mı?

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Serra Yılmaz’ın corona virüsü nedeniyle İtalya’dan dönmek istediği iddia edildi. Yılmaz’ın Türkiye’ye dönüş için yetkili makamlara başvuru yaptığı iddia edilirken resmi makamlardan henüz bir açıklama gelmedi. Peki, Serra Yılmaz kimdir, hangi projelerde yer aldı?

Corona virüsünün en etkili olduğu ülkeler arasında bulunan İtalya’da ölü sayısı günden güne artış gösteriyor. Bir süre önce İtalya’ya yerleştiği iddia edilen Serra Yılmaz’ın da bulunduğu ülkeden ayrılmak için Türk makamlarına başvuru yaptığı iddia edildi. Peki, oyuncu Serra Yılmaz kimdir?


SERRA YILMAZ KİMDİR?


Sanat hayatına Dostlar Tiyatrosu'nda başlayan Yılmaz, Fransa Kültür Bakanlığı tiyatro sorumlusu olan Robert Abirached'den tiyatro dersleri aldı. Uzun yıllar boyunca önce dramaturg, oyuncu ve Genel Sanat Yönetmen Yardımcısı olarak, daha sonra Rainer Werner Fassbinder'in "Diğerlerinin Adı Ali" oyununu sahneye koyarak Şehir Tiyatroları'nda yer aldı. Fransızca ve İtalyancadan anında çeviri konusunda profesyonelce çalışmakta olup, 27 Kasım - 1 Aralık 2006 tarihleri arasında gerçekleşen Papa XVI. Benedictus'un Türkiye ziyaretinde çeviri yapmasıyla tanındı. Sanatçı, Ferzan Özpetek'in Karşı Pencere filminde büyük başarı elde etti. İtalyan sinema dünyasında da tanınan Serra Yılmaz, yurt içinde ve dışında sinema ve dizi filmlerde rol almaktadır.


Tarkan'ın "Hüp" şarkısının klibinde de yer alan Yılmaz, 2011 Venedik Film Festivalinde "İlk Yapıt" kategorisinde jüri üyesi olarak görev aldı. 28 Kasım 2014 tarihinde Türkiye'ye gelen Papa I. Franciscus'un Türkiye ziyareti boyunca çevirmenliğini yaptı. 2017 yılında ise İtalya'da MIX Milano Festivali'nde "Komedi Kraliçesi" (Queen of Comedy) ödülüne layık görüldü.


Oynadığı tiyatro oyuncuları ise şöyle;  • Diğerlerinin Adı Ali

  • Yakındoğu’da Emanet

  • Son Harem


  • Griselidis


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS