hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika: Derya Uluğ'a benzetildi! Valide İsmihan Sultan nasıl öldü? Valide Sultan'ı canlandıran Deniz Barut hangi dizilerde oynadı?

  Son dakika: Derya Uluğa benzetildi Valide İsmihan Sultan nasıl öldü Valide Sultanı canlandıran Deniz Barut hangi dizilerde oynadı
  expand

  Kuruluş Osman İsmihan Sultan'ın gerçek adı Deniz Barut olarak biliniyor. ATV’de yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde Valide Sultan karakteri dikkat çekti. Sevilen dizinin oyuncuları ve karakterleri merak ediliyor. Deniz Barut, Kuruluş Osman dizisinin oyuncu kadrosunda yer alıyor. Peki ama Deniz Barut kimdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Deniz Barut, Kuruluş Osman dizisinin oyuncu kadrosunda Valide Sultan karakterini canlandırıyor. Sevilen dizideki karakterler kısa sürede ilgi gördü. Peki ama Deniz Barut hangi dizilerde oynadı?  

  Deniz Barut kimdir? 

  29 Mart 1983 tarihinde Denizli'de dünyaya gelen Deniz Barut, ilk ve orta öğrenimini Denizli'de tamamlamıştır. İlkokulda başladığı voleybol nedeniyle lise öğrenimini İzmir'de tamamlayan Deniz Barut, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Video bölümünden mezun olmuştur.

  Çektiği fotoğraflarla karma sergilerde yer alan Barut, 1997'de düzenlenen Elite Model Look yarışmasında 2. olmuştur. 2000 yılında profesyonel olarak oynadığı voleybolu bırakıp İstanbul'a gelen Deniz Barut, Can Gürzap'ın kurucusu olduğu Dialog'ta diksiyon eğitimi almıştır.

  Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları'nda aldığı oyunculuk eğitiminin ardından Antony Vincent Bova, Merve Taşkan gibi isimlerle oyunculuk üzerine çalışan güzel oyuncu, bir süre Star TV'de kamera arkası ve önünde çalışmıştır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Haber, spor, canlı yayın ve life style programları sunuculuğu yapan Deniz Barut, oyunculuk kariyeri boyunca; 'Kaybolan Yıllar', 'Anneler ile Kızları', 'Elde Var Hayat', 'Lale Devri', 'Kara Para Aşk', 'Son Çıkış', 'Hayatımın Aşkı', 'Avlu', 'Sol Yanım' dizilerinde, 'Sesinde Aşk Var', 'Baba Parası' yapımlarında rol almıştır.

  2005 yılında ilk görüşte aşık olduğunu söylediği yönetmen Şafak Bakkalbaşıoğlu ile evlenen ancak 2019 yılında boşanan Deniz Barut'un bu evliliğinden Kuzey ve Uzay adında iki erkek çocuğu vardır.

   

   

   

   

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow