Son dakika: Fatih Çıtlak kimdir, kaç yaşında? 2022 Fatih Çıtlak Sahur Vakti hangi kanalda?

Son dakika: Fatih Çıtlak kimdir, kaç yaşında? 2022 Fatih Çıtlak Sahur Vakti hangi kanalda?

Son dakika: Fatih Çıtlak kimdir, kaç yaşında? 2022 Fatih Çıtlak Sahur Vakti hangi kanalda?

Mehmet Fatih Çıtlak kimdir, kaç yaşında soruları araştırılıyor. 11 Ayın Sultanı Ramazan ayında Kanal D ekranlarında Mehmet Fatih Çıtlak'la Sahur Vakti programı yayınlanıyor. Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan program Ramazan ayı boyunca her gece Yenikapı Mevlevihanesi’nden canlı yayınla ekrana gelecek. İşte Mehmet Fatih Çıtlak kim, kaç yaşında, nereli olduğu, ailesi, eşi ve çocukları, instagram adresi hakkında bilgiler...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mehmet Fatih Çıtlak'ın sunduğu program, Kur’an-ı Kerim’den ayetler, hadis-i şerifler, Peygamber Efendimiz’in (SAS) hayatından kesitler, en güzel dualar, ilahiler, izleyicilerden gelen soruların cevapları ve özel konuklarıyla 2 Nisan Cumartesi saat 03:00'ten itibaren Ramazan ayı boyunca yayınlanacak. Birçok izleyici Mehmet Fatih Çıtlak kimdir, kaç yaşında, nereli? sorularının yanıtlarını araştırıyor. 

Mehmet Fatih Çıtlak kimdir?

Mehmet Fatih Çıtlak, 1967 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Liseyi Fatih İmam Hatip Lisesi'nde bitiren ilahiyatçı üniversite eğitimini İstanbul Marmara Üniversitesi Türkoloji Bölümü'nde Arapça ve İslâmî ilimler bölümünde tamamladı.

İslâm tarihi ve tasavvuf konularında radyo ve televizyon programları yapan Mehmet Fatih Çıtlak, pek çok sempozyum, panel ve konferansta konuşmacı olarak yer aldı.Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi'nde devam eden Mesnevî sohbetleri, Cumhuriyet tarihindeki katılımı en çok ve en uzun süreli kültürel faaliyetlerden biridir.

Kültür Bakanlığı'na bağlı İstanbul Tarihî Türk Müziği Topluluğunda misafir sanatçı ve semazen olarak yurt içi ve yurt dışı birçok organizasyonda bulunan ünlü ilahiyatçı İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği'nin de kurucularındandır. İstanbul Sümbül Efendi'de bulunan İs ve Kültür Derneği'nde Osmanlıca ve hat derslerine de katılan Mehmed Fatih Çıtlak, pek çok ilmî çalışmaya katkısının yanında kurucusu olduğu Keşkül dergisinde Mehmed Fatih imzasıyla yazı yayımlamaktadır.

Yerli ve yabancı, sesli, görüntülü pek çok yapımda müzik yönetmenliği, sanat danışmanlığı ve metin yazarlığı vazifelerini icra etti, bu çalışmalarından dolayı birçok ödüle layık görülen Mehmed Fatih Çıtlak halen beğeniyle takip edilen radyo ve televizyon programlarını sürdürmektedir.

Mehmet Fatih Çıtlak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın eşi Reyyan Uzuner'in dayısıdır.

Mehmet Fatih Çıtlak, daha önce TRT'de 'Gece Kahvesi' adıyla ramazan programı, atv'de de iki yıl sahur programı yaptı, 2014 yılında da ATV program sunmuş olan Çıtlak, Ramazan ayı içerisinde çeşitli TV kanallarında Sahur programları düzenlemektedir.Mehmet Fatih Çıtlak, evlidir ve 4 çocuğu vardır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı