hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dün akşam MasterChef'te kim elendi? 12 Ocak 2022 Masterchef'te elenen isim kim oldu?

  Dün akşam MasterChefte kim elendi 12 Ocak 2022 Masterchefte elenen isim kim oldu
  expand

  Hasan mı elendi Tahsin mi elendi? sorusu gündemde... MasterChef Türkiye'nin 12 Ocak 2022 akşamı yayınlanan bölümünde eleme heyecanı yaşanıyor. Bir yarışmacı hayallerine 3. olarak veda edecek. Hasan ve Tahsin arasında kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. İlk ikiye girecek isim birazdan belli olacak ve elenen isim de aynı anda açıklanacak. TV8'de yayınlanan yarışma programında nefesler tutuldu. Peki ama Hasan mı elendi Tahsin mi elendi?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MasterChef Türkiye'nin son bölümünde elenecek isim birazdan belli olacak. Türkiye'nin sevilen yarışma programları arasında yer alan MasterChef Türkiye'de yarışmacılar üç aşamadan geçecek ve alacağı oylar sonucunda elenecek. Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya'nın vereceği oylar yarışmacıların kaderini belirleyecek. Peki ama MasterChef Türkiye'ye kim veda etti? 

  Dün akşam kim elendi?

  MasterChef Türkiye'ye veda edecek isim belli oldu. 

  İki yarışmacı arasındaki istatistikler...

  Hasan 44 puan, Tahsin 41 puan alarak son etaba girdiler.

  İki yarışmacı da daha önce tatlı düelloları yapmıştı. Bu akşam da en iyi tatlıyı yapan kişi yarışmada finale yükselecek.

  Hasan 27 dokunulmazlık aldı 7 kez kazandı. Tahsin 21 kez dokunulmazlık oynadı 4 kez kazandı. Dokunulmazlıklarda Hasan, Tahsin'in önünde yer alıyor.

  Tahsin 70 tabak yaptı 39 tabağı kazandı. Tahsin takım oyununda önde görünüyor. Hasan 71 tabak yapıp 33 tabak kaybetti.

  Düellolarda 6 yemek yapıldı 5'ini Tahsin kazandı.

  Yardımlı karşılaşmalarda 7 kez Hasan kazandı.

  Final için tatlı tabağı yapılıyor

  Tahsin kartopu yapacak. Güllaç yaprağı kullanacak. Kar kısmını ise Hindistan cevizi ve şekerle yapacak.

  Hasan ise Beyaz Düş tatlı tabağı yapacak. Bütün görseli beyaz yapacağını belirten Hasan; Hindistan cevizi, çilek çakılı ve yasemin kullanacağını belirtti.

  Oylamadaki son puan tablosu

  Oylamadaki son durum şu şekilde:

  Dün akşam MasterChefte kim elendi 12 Ocak 2022 Masterchefte elenen isim kim oldu

  MasterChef'te ikinci finalist Hasan oldu. Tahsin ise yarışmaya 3. olarak veda etti.

  Dün akşam MasterChefte kim elendi 12 Ocak 2022 Masterchefte elenen isim kim oldu

  ''Kaybeden kimse yok burada''

  MasterChef Hasan, ''Kaybeden kimse yok burada. Tahsin de çok iyiydi. Çok iyi bir dostluk oldu aramızda. Mutlaka görüşeceğiz. Finale kaldığım için çok mutluyum. '' dedi. Ayrıca Hasan, ''Tahsin gerçekten çok iyi yarıştı, dostum oldu. Çok güzel yarıştı. Aramızda kıyasıya bir mücadele oldu. O da kazandı.'' cümlelerini belirtti. 

  Dün akşam MasterChefte kim elendi 12 Ocak 2022 Masterchefte elenen isim kim oldu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tahsin veda ederken, ''Ben bu yola çıkarken sadece ailem için değil, kendimi ispatlamak için de gelmiştim açıkçası.
  Burada olmak, sizinle günlerce yemek yapabilmek, bir sürü anı, bir sürü tecrübe, öğrendiğim o kadar çok şey var ki, hem insanlık adına, hem kendime kattığım tevazu adına...'' cümlelerini kullandı. 

  Arkadaşı Oğuz'u andı

  Ayrıca Tahsin, ''Buraya gelirken annem, babam, kardeşlerim için yarıştım. Yemek parçalarını anlatırken tüm o akraba bütünlüğü için yarıştım. En çok da Oğuz için yarıştım. Oğuz benim çok yakın arkadaşımdı. Ölümün en can yakını, en cana yakına denk gelince galiba can yakıyormuş. Ben o gün ne yapacağımı hiç düşünemedim. Bir çıkmaza gireceğimi düşündüm. O kadar ağır ve zordu ki. O dönemde biriyle birlikteydim ve hayatımı çok kötü frenlediğimi fark ettim. Sınırlar çizdiğimi düşündüm. Ama hayır dedim. Oğuz için yarıştım, kupaya koştum, olmadı. Beni affetsin. Tespihi her zaman yanımdaydı, her zaman uğur getirdi. Hakkını helal etsin. Burada çok güzel bir ailenin içindeydim.'' cümleleriyle hayatını kaybeden Oğuz'u andı ve gözyaşı döktü. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow