magazin haberleri

Survivor Ceyhun Uzun kimdir? İngiltere’de yılın polisi seçildi!

Survivor Ceyhun Uzun kimdir? İngiltere’de yılın polisi seçildi!

Ceyhun Uzun Survivor 2020 gönüllüler takımı yarışmacıları içerisinde mesleği ve geçmişiyle dikkat çeken isimlerden oldu. İngiltere’de yılın polisi seçilen Uzun, “Türk halkının gönlünü almaya geldim” sloganını tercih etti. Peki, Survivor Ceyhun Uzun kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Ceyhun Uzun, Survivor 2020’de mücadele verecek isimlerden biri olacak. Gönüllüler takımı kadrosu içerisinde bulunan Uzun, İngiltere’deki başarıları sayesinde ülkede yılın polisi seçildi. İşte Survivor Ceyhun Uzun’un kariyeri ve yaşamıyla ilgili merak edilenler…


SURVİVOR CEYHUN UZUN KİMDİR?


İngiltere Maraton koşusunda 3 dünya rekoru var. 2017’de en hızlı koşu 5 kişi birlikte Scooby doo arabanın içinde koşarak, 2018’de en hızlı maratonu 6 kişi Ghostbusters arabanın içinde koşarak, 2019’da ise en hızlı maratonu 6 kişi Thunderbirds uçak içinde koşarak başarılar elde etti.


İngiltere’de 2 olimpiyat derecede AJ BELL Triatlon dereceleri bulunan Uzun, Londra, Atina, Berlin, Kıbrıs, Sydney, Türkiye maratonu da koştu.


2018 yılında polisler arasına seçildi ve Prens William ve Prens Harry’nin Kensington sarayına davet edildi. 2 kez bisiklet turuna çıkan Uzun, ilkini Londra’dan Paris'e 24 saatte tamamladı, ikincisini ise Londra’dan Brugge’a 22 saatte tamamladı.


En son koşusunu Kuzey Kıbrıs’ta 2019 yılında gerçekleştirdi. 2017 yılında eşiyle birlikte Londra’da Tanyel's Smile (Tanyel'in Gülüşü) ismiyle kendi vakıflarını kurdu. Tek kızı olan Tanyel’i 2016 yılında kanser yüzünden kaybetti. KKTC’de 0-24 yaş arası kanserle mücadele eden çocuklar ve ailelerine yardım etmeye başladı.


SURVİVOR 2020 YARIŞMACILARI İÇİN TIKLAYINIZ...


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS