hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tamer Levent deprem felaketi hakkında konuştu

  Tamer Levent deprem felaketi hakkında konuştu
  expand

  Kanal D'nin perşembe akşamlarına damga vuran dizisi 'Camdaki Kız'da 'Rafet Koroğlu' karakterini canlandıran Tamer Levent, önceki gün Cihangir'de objektiflere yansıdı. 11 ilimizde büyük yıkıma yol açan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi hakkında konuşan usta oyuncu, sanatın iyileştirici gücü ile yaraların sarılabileceğini söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cihangir'de görüntülenen Tamer Levent, Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki yıkıcı depremlerden sonra İstanbul'a gelen çocukların psikososyal durumlarını iyileştirmek için toplantı yapacaklarını söyledi.

  Depremle ilgili İstanbul'a gelen çocukların psikolojik, psikososyal ilişkileri için bir grup çalışmamız var, onun için toplantı yapacağız. Türk insanın bu yaşadığı ortamdan belli ölçüde kurtulması lazım, destek olmamız lazım. Çağın gerektirdiği bilgilerle yeni bir bilinç oluşturmamız gerek. Hepimiz bir araya gelip, sorunlara çözüm bulacak düşünceler üretmeliyiz ve bunları uygulamalıyız.

  Depremin kaçınılmaz olduğunu ancak sanatın zenginliği ile bazı sorunların aşılabileceğinin altını çizen Tamer Levent, şu ifadeleri kullandı:

  Sanat derken bunun içerdiği zenginliğe ihtiyacımız var. Bu ihtiyaç doğrultusunda düşünmemiz lazım. Esas olan bu ülkenin insanı ve o insanın mutluluğunu yaratabilmek, onu hayata bağlayabilmek ve gelişmeye yönelebilmek. Böyle bir gelişmeye sağlamaya çok müsait bir yapısı var bizim insanımızın ama kendi kendimizi üzüyoruz, perişan ediyoruz. Bu perişanlık içinde doğru saptamaları yapamıyoruz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Camdaki Kız'ın Rafet Koroğlu'su, "Sanat bir ölçme, değerlendirme birimidir, bu anlamda insanların birbirleriyle iletişim kurması demektir. Böyle bir dönemdeyiz. İnsanlar alışkanlıkla birbirlerine soruyorlar, 'iyi misin?' diye. 'İyi misin?' demek bile zor geliyor. 'İyi olmak zorundayız' diyoruz" yorumunda bulundu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow