hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Teoman takipçilerini yıllar öncesine görürdü

  Teoman takipçilerini yıllar öncesine görürdü
  expand

  Teoman, sosyal medya hesabından yayınladığı fotoğrafla Ramazan Bayramı'nı kutladı. Bayram harçlıklarını biriktirip aldığı sinema makinesini nasıl bozduğunu "Mutsuzluktan öleceğim" diyerek anlatan 55 yaşındaki sanatçı, çocukluk yıllarına ait anısı ile takipçilerini yıllar öncesine görürdü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ünlü isimler, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde sosyal hesaplarından dikkat çeken paylaşımlar yaptılar. Kiminin mesajı güldürürken, kimi de takipçilerini hüzünlendirdi. Bu isimlerden biri de Teoman oldu. Ünlü rockçı, 2018 yılında yazdığı 'Fasa Fiso' kitabından bir bölüme yer verdi. 

  Çocukluk yıllarına ait bir kareyi yayınlayan Teoman, "Pazar günleri Sahaflar’ın orada, Beyazıt'ta sokak pazarları kuruluyor, sinema makinelerini seyredip, para biriktiriyorum; bayram harçlıklarımı, amcalarımın verdiği harçlıkları. Sonunda annemle gidiyoruz Beyazıt’a, küçücük, çok hafif, kırmızı, gri plastik bir sinema makinem var artık: Süper 8. Eve zor varıyorum, hemen tornavidayla aletin içini açıp dişlilere yağları sürüyorum. 'Şarlo' filmini takıyorum, o da ne! Makinem çalışmıyor. Daha doğrusu çalışıyor da, iki saniye çalışıp bir dakika tutukluk yapıyor. Ölmek istiyorum! Ne yapsam olmuyor" ifadelerini kullandı.

  Diğer hafta makineyi geri götürüyoruz, adam içini açıyor, 'Buna yağ mı koydunuz?' diyor. Meğer bütün dişlileri plastikmiş, mahvetmişim makineyi yağ koyarak. Kalbim parçalanıyor, vıcık vıcık yağ var. Adam bir bezle ince ince siliyor yağları. Evde takılıyor hâlâ makinem.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hiçbir işe yaramıyor. Sürekli yağlarını siliyorum dişlilerin, hâlâ parlak parlak her yeri makinenin, arınmıyor yağ bir türlü. Şarlo gözüküyor ama iki saniye hareket edip duruyor. Mutsuzluktan öleceğim! Tekrar bir para biriktirme olayına giriyorum, önümde uzun bir zaman var sinema makinesine sahip olabilmem için.

  Teoman takipçilerini yıllar öncesine görürdü

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow