magazin haberleri

Trafik kazası nasıl oldu? Enes Batur o anları anlattı: Ölecek miyim ben?

Geçtiğimiz günlerde Etiler’de kaza yapan YouTuber Enes Batur, o gün neler yaşandığını anlattı. Kaza anını ve sonrasını sevenleriyle paylaşan Batur, ‘takla attığım sırada acaba ölecek miyim?’ diye düşündüm dedi.  



Sosyal medya fenomeni Enes Batur, lüks otomobiliyle Etiler’de kaza yaptı. Ağaca çarpan Batur kazadan yara almadan kurtulurken, 1 milyon 350 bin TL değerindeki Camaro SS marka aracı kullanılamaz hale geldi. Kaza sonrası sosyal medyadan açıklama yapan Batur, ‘sağlıktan değerli hiçbir şey yok’ ifadelerini kullandı.

İşte Enes Batur’un açıklamalarından satır başları…

Mesaj atan herkese çok teşekkür ediyorum. İlk defa böyle bir olay yaşadım, korona atladım ama şunu anladım sağlıktan değerli, sevilmekten daha değerli hiçbir şey yok.

Zor günün geldiğinde yanında iyi dostlar barındıra bilmek kadar değerli hiçbir şey yok. Şükür ki yine aranızdayım, sağlığım yerimde. Böyle bir kazadan hiçbir yara almadan kurtulabilmek çok ilginç neler yaşadığımı şimdi anlatacağım.

Kimsenin böyle bir şey yaşamasını istemem. Sevdiğim veya sevmediğim kimsenin başına gelmesin böyle bir olay. Aramın kötü olduğu insanlar bile güzel mesajlar attılar hepsine teşekkür ederim.

Olay şöyle oldu. Sabah saat 10.30’da spora gitmek için yola çıktım. 11’de sporda olmam gerekiyordu. Yolumun bitmesine 3 dakika vardı ama talihsiz bir olay oldu.

Bir önceki gün alkol vs. hiçbir şey kullanmadım, gözümü yoldan dahi ayırmadım ne telefon ne de başka bir uğraşım yoktu. Tek baktığım yoldu.

Kaza yapılacak bir yol da değildi aslında ama benim çarptığım yerde büyük bir ağaç var. Ağacın kökleri asfaltı delip asfaltın altından yola sıçramıştı. Yoksa ben dümdüz o şeritte ilerliyordum.

Ağaca geldiğim anda arabanın tekerleri bir anda sola doğru çekti. Orada yol bozukluğu varmış. Çarptığım anı hatırlamıyorum. Kaza üç saniye sürüyor ama ben o anı hatırlamıyorum.

Bana 20 – 30 saniye gibi geldi. Araba yana yattığı an aklıma ilk, ‘kaza yaptım ben, acaba ölecek miyim?’ sorusu geldi. Biliyorum çok ilginç geliyor ama beyin o kadar hızlı çalışıyor ki o anda ‘ben ölecek miyim’ diye kendime sordum.

Araba ters düştüğünde yere içimden bir ses ‘hayır ölmeyeceksin’ dedi. Çok ilginç anlardı. Ölmeyeceğimi hissettim o anda. Kaza sonrası öyle bir şok yaşadım ki anlatamam.

‘Nasıl kaza yaptım’ oldum. İnsanlar bana ‘iyi misin’ diye soruyorlar ben anlayamadım o anları. Yolun karşısına geçtim oturdum, arabaya baktım tekerlik kopmuş arabada darmadağın olmuş… Araba hiç önemli değil. Para pul bunların önemi olmadığını anlıyorsun. Arabayı o halde görmek beni üzdü ama ‘yaşıyorum ya’ dedim kendime.

Sonra arkadaşlarıma konum atıp ‘acil gelin’ dedim. Hepsi geldi. Baba yüreğimidir nedir bilmiyorum ama kazadan hemen sonra babam aradı, kaza yaptığımı bilmiyor ama. ‘Nasılsın oğlum iyi misin’ diye sordu. Ben şok oldum ‘iyim baba’ dedim. Kaza yaptığımı ilk başta söyleyemedim sonra söyledim fotoğrafları attım. Antalya’dan uçağa binip geldi.

Kız arkadaşım ve arkadaşlarım geldi. Herkes küçük bir kaza yaptığımı düşünüyordu video izleyince olayın ciddiyetini anladık. Kaza sonrası yalnız kalamıyorum, korkuyorum bunu da birlikte atlatacağız.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS