Uyanış Büyük Selçuklu Terken hatun kimdir, nasıl öldü? Hatice Şendil oğlu var mı?

Uyanış Büyük Selçuklu Terken hatun kimdir, nasıl öldü? Hatice Şendil oğlu var mı?

Uyanış Büyük Selçuklu Terken hatun kimdir, nasıl öldü Hatice Şendil oğlu var mı
expand

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Terken hatun merak edildi. Terken Hatun karakterine Hatice Şendil hayat veriyor. Dizide Terken Hatun'un nasıl öldüğü merak edildi. İşte tarihte Terken Hatun kimdir, kaç yaşında öldü?

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Terken Hatun'un nasıl öldüğü merak ediliyor. Dizide Terken Hatun karakterine Hatice Şendil hayat veriyor. Peki ama Terken Hatun tarihte var mı, nasıl öldü?

Terken Hatun tarihte kimdir?

Terken Hatun veya Celâliye Hatun, Selçuklu Devleti'nin hükümdarı I. Melikşah'ın eşi ve I. Mahmud'un annesidir. 

Uyanış Büyük Selçuklu Terken Hatun nasıl öldü?

Mücadeleden vazgeçmeyen Terken Hatun, Emir Üner komutasında gönderdiği ordunun da yenilmesi üzerine tahtı ele geçirmek isteyen kayınbiraderi Tacüddevle Tutuş ile kuvvetlerini birleştirmek üzere İsfahan'dan ayrıldı fakat yolda hastalanarak geri döndü ve bir süre sonra İsfahan'da öldü.

Hatice Şendil kimdir?

Hatice Şendil Sağyaşar, ya da bilinen adıyla Hatice Şendil (d. 2 Ağustos 1983, İstanbul), Türk oyuncu.Hatice Şendil, 2 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Annesi İstanbullu babası Antalyalı olan Hatice Şendil, Antalya'da büyüdü. 2 kız kardeşi vardır.Üniversite eğitimini işletme üzerine aldı. 2001 yılında yapılan Miss Turkey yarışmasına katıldı ve 3.oldu. Ardından katıldığı Avrupa Güzellik Yarışması (Miss Europe) adlı yarışmada 4.oldu. 2001 yılında Çelik Erişçi'nin 8.albümünden ''Töre'' adlı şarkıda çekilen klipte oynadı. Oyunculuğun yanı sıra at binme dersleri aldı.2008 yılında ''Kurtlar Vadisi Pusu'' dizisinde Ebru Alemdar rolünü oynadı.2010 yılında ''Karadağlar'' dizisinde Erdal Özyağcılar, İbrahim Çelikkol, Korel Cezayirli, Burak Sağyaşar, Ahmet Rıfat Şungar ve Güzin Özyağcılar ile birlikte oynadı. Bu dizide ''Gülhayat'' karakterine can verdi.2012 yılında başrolünü oynadığı ''Dila Hanım'' adlı dizide Erkan Petekkaya, Mahir Günşiray, Necip Memili ve Yonca Cevher ile birlikte rol aldı.2014 yılında baş rolünü oynadığı Kaderimin Yazıldığı Gün adlı dizide Özcan Deniz ile birlikte rol aldı.Şu anda Burak Sağyaşar ile evlidir. 2017 yılında Can adında bir oğlu olmuştur.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow