magazin

Vatanım Sensin 41. bölüm fragmanı: Yeni bölümde Tevfik sırrı açıklıyor!

  1. Magazin
Vatanım Sensin 41. bölüm fragmanı: Yeni bölümde Tevfik sırrı açıklıyor!
Vatanım Sensin 41. bölüm fragmanı: Yeni bölümde Tevfik sırrı açıklıyor!

Perşembe günlerinin rekortmen dizisi Vatanım Sensin yeni bölüm fragmanı ile Tevfik ve Cevdet arasında şiddetli bir görüşme yaşanacağını gösterdi. Tevfik'i öldürmek üzere silahını doğrultan Cevdet, Azize ile ilgili sırrı öğrenecek. Peki, Vatanım Sensin 41. bölümde Azize'nin yaşadığını öğrenen Cevdet'in tepkisi ne olacak?

Vatanım Sensin son bölümde Dağıstanlı meselesini çözmeye çalışan Cevdet, İsmet Paşa'yı kurtarmaya çalışmıştı. Kaçırılma olayından haberdar olan General Cevdet ise Milli Mücadele'yi derinden etkileyebilecek olayların önüne geçmeye çalışmıştı. İşte Vatanım Sensin dizisinde 11 Ocak Perşembe günü yayınlanacak bölümde yaşanacak olayların tamamı...

VATANIM SENSİN FRAGMANI VE 40. BÖLÜM ÖZETİ

Yayıncı kuruluştan gelecek bölümle ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde; Dağıstanlı’nın zorla tuttuğu İsmet Paşa’yı kurtarmak isteyen Cevdet harekete geçmeye hazırlanır. Yakalanan Mehmet, idam edilmeden önce kurtulmanın planlarını yaparken, Yunan Ordusu ile birlikte hareket eden Leon’u kötü bir hadise beklemektedir. İstanbul ve Ankara hükümetlerinin ayrı fikirde olmaları, tüm Anadolu’da kendisini hissettirmeye devam eder. Yunan General Filippos, Türkler arasındaki bu iç savaştan büyük bir zevk duymaktadır. Zira kendilerinin zayiat vermeden sonuca ulaşabileceklerini düşünür.

SON BÖLÜMÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

İsmet Paşa’nın, Dağıstanlı’nın çiftliğinde tutulması Ankara Hükümeti tarafından kötü karşılanır. Mustafa Kemal Paşa’dan, Cevdet’e gelen telgraf harekete geçmelerine sebep olacaktır. Cevdet ile Yakup, İsmet Paşa’yı kurtarabilmek için zekice bir plan yapmalılardır. Dağıstanlı’nın düzenli orduya katılmayı reddetmesi üzerine İzmir’e gelen İsmet Paşa, akılları çelinen askerleri geri götürmeyi istemiştir. Bu hedefine ulaşamazken Dağıstanlı ile fikir birliğini de sağlayamamışlardı.

Mehmet’i kurtarmak için Leon’dan yardım isteyen Hilal, bunun mümkün olmayacağını öğrenir. Leon, Hilal’i korumak zorunda olduğunu söylese de Hilal tarafından anlayışla karşılanmaz. İkili arasındaki hararetli konuşma beklemedikleri şekilde sonuçlanır. Cevdet, Hilal ile Leon’un münasebetini öğrenir ve bundan duyduğu memnuniyetsizliği Leon’un yüzüne söyler.

Yunan Ordusu tarafından yapılan baskında yakalanan Mehmet için idam kararı çıkar. Hilal ve kuvvacılar, Mehmet’i kurtarabilmek için bir plan yapmak zorundadırlar. Mehmet’in planı ise Yunan Ordusu’nun intikal edeceği yerlere bomba yerleştirmektir. Leon’un da orada olacağını bilmesine rağmen yapılacak bir şey olmadığını düşünür. Üstelik bu planı Hilal’in mani olacağını bildiği için saklamak isterler.

Vatanım Sensin yeni bölümüyle her perşembe 20.00’de Kanal D’de!

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS