Yalı Çapkını İfakat'i canlandıran Gülçin Santırcıoğlu kaç yaşında?

Yalı Çapkını İfakat'i canlandıran Gülçin Santırcıoğlu kaç yaşında?

Yalı Çapkını İfakat'i canlandıran Gülçin Santırcıoğlu kaç yaşında?

Yalı Çapkını dizisinde İfakat'ı Gülçin Şantırcıoğlu canlandırıyor. Ünlü oyuncu Gülçin Santırcıoğlu'nun yaşamı dikkat çekti. Çeşitli ödüller kazanan Gülçin Santırcıoğlu'nun kim olduğu merak ediliyor. Birbirinden önemli ödüller alan Gülçin Santırcıoğlu ayrıca magazinde yaptığı açıklamalarda da dikkat çekiyor. Utku Başyazıcı ile mutlu bir evliliği olan oyuncu yaptığı bir röportajda; çocuk sahibi olmayı düşünmediğini açıkladı ve ekledi: “Bazen çocuk istemediğimiz için tepki aldığımız zamanlar oluyor, bu durum garip geliyor insanlara.” Peki ama Gülçin Santırcıoğlu kimdir?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yalı Çapkını dizisinde İfakat'a Gülçin Santırcıoğlu hayat veriyor. Birçok dizide rol alan ve son dizisinde İfakat yenge rolüyle dikkat çeken Gülçin Santırcıoğlu geçen yıl babasının vefatıyla sarsılmıştı. İbrahim Santırcıoğlu, bir süredir kalça kırılması nedeniyle tedavi görüyordu. Peki ama Gülçin Santırcıoğlu kimdir?

Gülçin Santırcıoğlu kimdir?

1977'de İzmir'de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Şan Bölümünde eğitim aldı. Oyunculuk kariyeri ile birlikte çeşitli gruplarda solistlik ve Ruhi Su Kültür Sanat Vakfında şan hocalığı yaptı. Oynadığı ilk sinema filmi olan Türev, 2005 Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde en iyi film ödülünü kazandı. Bu filmde oynadığı Süreyya rolü ile 13. ÇASOD ödüllerinde "Umut Vadeden Kadın Oyuncu" ödülüne layık görüldü. Bir klasik hâline gelen Elveda Rumeli dizisindeki Hatice rolü ülke çapında tanındı. 2007 yılında yönetmen Semih Kaplanoğlu'nun Yumurta, Süt, Bal üçlemesinin ilk filmi olan Yumurta filminde Nejat İşler, Saadet Işıl Aksoy ve Ufuk Bayraktar ile birlikte rol aldı. Film ulusal ve uluslararası çeşitli festivallerde ödüller aldı. 2008 yılında başrollerini Kaan Keskin ile paylaştığı üçüncü sinema filmi olan İki Çizgi, 65. Venedik Film Festivali ve 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali dâhil olmak üzere 30'un üzerinde ulusal ve uluslararası festivale katıldı. Sonrasında çeşitli sinema ve dizi film projelerinde yer aldı. 2012 yılında Badem grubunun "Badem ve Konukları" albümünde "Ala Gözlerini Sevdiğim Dilber" şarkısını seslendirdi. 2013 yılında Roterdam Altın Lale Film Festivali'nde jüri üyeliği de yapan oyuncu son olarak Kara Ekmek ve Oyunbozan adlı dizilerde rol almıştır.

Yalı Çapkını, Gaziantepli Korhan Ailesi’nin reisi Halis Ağa’nın el bebek gül bebek yetiştirilmiş torunu Ferit’in evlenmesine karar vermesiyle gelişecek olayları konu ediyor. Ferit, sorumsuzluklarıyla ailesini en çok da dedesi Halis Ağa'yı fazlasıyla kızdırır. Ailesi Ferit'in Gaziantep'te uygun gördükleri bir kızla evlenmesine karar verir. Evlenmek istemeyen Ferit, dedesini dinlemek zorunda kalır. Aile Ferit'e uygun birini bulmak için evin en büyük gelini olan İfakat'ı görevlendirir. Suna adındaki genç bir kız, Korhan Ailesi’nin gelini olmaya uygun bulunur. Ancak isteme töreni sırasında yaşananlar hem Suna’yı hem de kardeşi Seyran’ı derinden etkiler.
 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber