magazin haberleri

Yok böyle bir ağrı: Acım azalsın diye göğüslerime lahana koydum

Kısa bir süre önce ikinci kez anne olan ünlü şarkıcı, doğum sonrası yaşadığı güçlükleri sosyal medya sayfasından takipçileriyle paylaştı.39 yaşındaki İngiliz şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Paloma Faith, bebeğinin tüketebileceğinden fazla süt ürettiği için göğüslerinin şiştiğini ve ağrılı bir süreç yaşadığını anlattı. 2017 yılından bu yana birlikte olduğu Leyman Lahcine ile ikinci bebeklerine kavuştuklarını da yine bir sosyal medya paylaşımı aracılığıyla duyuran Faith, sütünün fazla olması ve bebeğinin de çok fazla süt tüketememesi nedeniyle canının çok yandığını belirtti.

Paloma Faith, doğumdan üç gün sonra yaptığı paylaşımda, göğüslerinin süt nedeniyle dolgunlaştığını, şiştiğini ve güçlü bir ağrı hissettiğini belirtti. Ünlü şarkıcı, acısını dindirmek için her yöntemi denediğini de ekledi.

Sonra bir de farklı bir yol denemeye karar vardığını anlattı Faith. Aslında şarkıcının denediği bu yöntem, bir anlamda "kocakarı ilacı" denilecek türden. Faith, acısını dindirmek için göğüslerine lahana koydu. O anlarda çektiği fotoğrafını da sosyal medya hesabından paylaştı. Şarkıcının, lahananın iltihap söktürücü ve acı dindirici özelliğinden faydalanmak için bunu yaptığı belirtiliyor.

Paloma Faith'in başına gelen bu durumu aslında birçok yeni anne yaşayabiliyor. Hiperlaktasyon de denilen bu durum genellikle doğumdan sonraki ilk günlerde meydana geliyor. Bebeğin emme alışkanlıklarının yerleşmesiyle birlikte ortadan kalkıyor.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS