magazin

Yonca Evcimik ateş püskürdü

  1. Magazin
Yonca Evcimik ateş püskürdü

Ünlü şarkıcı Yonca Evcimik'in basın mensuplarının 'Çılgın Bediş' dizisinde birlikte rol aldığı Abdülhamit Danışır'a yardım edip etmeyeceği ile ilgili sorduğu soruya 'O kim ya?' diye yanıt vermesi eleştiri almıştı. Evcimik yapılan haberlere ateş püskürdü.Ünlü şarkıcı Yonca Evcimik, ‘Çılgın Bediş’ dizisinin ‘Kapıcı Abdül’ karaktrine hayat veren, şimdilerde ise sokaklarda seyyar satıcılık yaparak geçimini sağlamaya çalışan Abdülhamit Danışır hakkında gazetecilerin sorusuna 'O kim ya?' diye yanıt vermişti.
Gazetecilerin “Abdülhamit Bey zor durumda yardım eder misiniz?” sorusuna 54 yaşındaki Yonca Evcimik, “O kim ya?” diyerek tepki verince soru netleştirilip tekrar yöneltildi. Gazeteciler, bu kez “Çılgın Bediş’te kapıcı Abdül rolünde oynamıştı” deyince Yonca Evcimik, “Hiç bilmiyorum” diyerek konuyu kapattı.
Evcimik, bir dönem birlikte çalıştığı Abdülhamit Danışır'ı tanımadığı yönünde çıkan haberler hakkında Instagram hesabından açıklama yaptı.
Yonca Evcimik'in Instagram hesabından yapılan haberlerle ilgili ateş püskürdü.
Dizide çalıştığı sırada Abdülhamit Danışır'a ilaç yardımı da yaptığını ifade eden Evcimik'in konu ile ilgili sert açıklaması ise şöyle:
"Bugün çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yapmak istiyorum. Bambaşka bir organizasyon sırsında bana uzatılan mikrofonların 'Abdülhamit Bey zor durumdaymış' sorusuna gayet insani bir şekilde 'O kim?' diye yanıt verdim. Daha sonra 'Çılgın Bediş' dizisinde kapıcı rolü oynayan kişi 'Abdülhamit Danışır' diye hatırlatıldığında konuyla alakalı bilgim olmadığını söyledim. Buradan hareketle benle ilgili çıkan 'saygısız, vefasız' başlıklı haberleri üzüntü ile karşıladım. Kimin kime hangi yardımı yaptığına ya da yapacağına, bu konuların konuşulmasının yanlış olduğuna inananlardanım. Ve yine konuyla alakalı daha önceden bir toplantı esnasında bir magazin programı arayıp yorum almak istediğinde o telaşla kişiyi hatırlamama rağmen çok üzüldüğümü söyledim. 1997 senesinde çekilmiş bir dizinin tüm kadrosunun isimlerini 2018 yılında benden tek kalemde hatırlamamın istenmesi haksızlık olur. Kaldı ki o dönem birlikte çalıştığımız ablam hatırlattı. O dizi esnasında astım olan Abdülhamit Bey'e ilaç yardımı yapıyormuşum. Çok üzücü böyle şeyleri açıklamak zorunda bırakılmak. Ben magazin programlarını takip eden konulara hakim olan bir insan değilim. Ama böyle bilip bilmeden konuşulup başlıklar atılması insanı çok üzüyor.Türlü kampanyalar yaparız, önemli işler için çağrıda bulunuruz hiç biri haber olmaz, iş ortalığı bulandırmaya ve gündem işgal etmeye gelince aslan kesiliriz. Yonca Evcimik"
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS