hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  2.el ticaretine yeni marka

  2.el ticaretine yeni marka
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Next markası ile Borusan Otomotiv Grubu 2.el pazarına giriş yapacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, Borusan Next ile pazarda önemli bir boşluğu doldurmayı hedeflediklerini söyledi. Kullanılmış otomobil satın almak isteyen tüketicilerin güven problemi yaşadıklarını ve karşılarında kurumsal bir yapı görmek istediklerini belirten Tiftik, "Bugün pazara baktığımızda her 0 km otomobil satışına karşılık ikinci el pazarında yaklaşık 8 işlem yapılıyor. Bu oran ikinci el otomotiv pazarı hacminin büyüklüğünü ve potansiyelini çok net gösteriyor. Borusan Otomotiv Grubu olarak 40 yıldır müşterilerimize hem yeni hem kullanılmış otomobil pazarında sunduğumuz premium hizmet kalitesini ve güvenini, şimdi yeni bir marka adı altında buluşturuyor olmanın heyecanı içindeyiz” dedi.

  Tüm markalar satılacak

  Next belirlediği kriterlere uygun tüm marka model araç alım ve satımını gerçekleştirmektedir. Satış hizmetine ek olarak müşterilere en uygun ödeme koşullarını sunmak adına uzman finansman destek ekibiyle de iş birliği yapmakta. Samandıra'da ilk şubesiyle hizmet vermeye başlayan Borusan Next, İstanbul’daki ikinci şubesini Kağıthane'de açacak. Borusan Next Ankara ise çok yakında Balgat'ta hizmete girecek. Borusan Next çatısı altında temsil ettikleri BMW, MINI, Jaguar ve Land Rover markaların yanı sıra diğer yerli ve yabancı markaların da alım satımını yaptıklarını belirten Tiftik, “Borusan Otomotiv Grubu çatısı altında faaliyet gösteren İkinci El platformumuzda yer alan tüm araçlarımızın sorgulama sayfalarının, Borusan Next'in www.borusan.com resmi internet adresiyle entegrasyonu gerçekleşti. Borusan Otomotiv İkinci El platformunda yer alan tüm otomobiller artık yeni web sitesinden de görüntüleniyor." dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sektör temsilcilerinden İlker Baydar, "Borusan Otomotiv Grubu’nun yeni markası Borusan Next olarak Türkiye otomotiv sektöründe yeni bir sayfa açıyoruz.

  Borusan Next, ikinci el otomobil almak, satmak ya da takasla değiştirmek isteyen tüketicilere sunduğu alışılmışın dışındaki müşteri deneyimi ile hizmet veriyor. Borusan Otomotiv'in premium segmentteki tecrübesinden beslenen bu yapı kendine özel, müşterinin merkezde olduğu hizmet noktalarıyla ikinci el otomobil pazarına topyekün bir yenilik getiriyor. Her yıl yüksek hacimli araç satışlarına sahne olan ikinci el pazarında yeni yönetim modelimizle hizmet performansımızı en üst seviyeye çıkarıyoruz" dedi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow