40 km/s hıza kadar elektrikle gidecek

40 km/s hıza kadar elektrikle gidecek

Tamamen yenilenen gövde tasarımı ve hibrit teknolojisiyle Subaru Forester e-Boxer kasım 2019'da yollara çıkıyor.

Elektrikli motor desteğini Boxer Motor teknolojisi ve Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi ile birleştiren yeni Forester’da yakıt verimliliği, tepkisel hızlanma ve zorlu yol kabiliyetinde önemli gelişme sağlandı.· Subaru’da ilk kez kullanılan Yüz Tanıma Teknolojisini de içeren İleri Güvenlik Teknolojileriyle donatıldı.

 3.7 milyon sattı

Satışa sunulduğu 1997 yılından bu yana popülerliğini arttırıp uzun yıllar Subaru’nun dünya çapında en çok satan modeli olmayı başaran Forester’ın dünya çapındaki üretim rakamı toplamda 3,76 milyon adete ulaştı.Yeni nesil bir altyapı olan Subaru Global Platform üzerine inşa edilen beşinci nesil Forester, daha sağlam şasi tasarımı, daha dengeli yol tutuşu ve daha pürüzsüz sürüş keyfi sunuyor. Yeni eklenen Acil Durum Şeritte Kalma Asistanı ve Hız Sınırlayıcı özelliklerini de içeren EyeSight Önleyici Güvenlik Sistemi Yeni Forester’da standart olarak bulunuyor.

Forester biraz daha büyüdü

Yeni Global Platform ile bir önceki modele göre uzunluğu ve dingil mesafesi 3 cm, genişliği ise 2 cm büyüyen Forester, yüksek işçilik kalitesine sahip ferah bir iç mekana ve yükleme ağzı genişletilmiş daha kullanışlı bir bagaj bölmesine sahip. 22 cm minimum yerden yüksekliği sayesinde ise arazide maceraya hazır olan araçta X-Mode sistemi de çeşitli hava ve yol koşulları için artık iki kademe seçeneğiyle sunuluyor. Yeni Forester, Türkiye pazarında, e-Xtra, e-Xtreme ve e-Xclusive olmak üzere üç ayrı donanım seviyesiyle Kasım ayında satışa sunulacak. Bayiler şimdiden sipariş topluyor.

40 km hıza kadar elektrikle gidiyor

Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi ve elektrik destekli 2,0 litrelik Boxer motorun kombinasyonuyla eski versiyona oranla daha güçlü ve verimli bir sürüş sağlanması hedefleniyor.  Elektrikli motor, yüzde 80’i yenilenmiş olan Lineartronic şanzıman ile entegre bir şekilde tasarlanmış. Hareketsizken ya da düşük hızlarda seyrederken araç tüm gücünü elektrik motorundan alıp sessiz ve sıfır emisyonlu bir sürüş deneyimi sağlıyor. Yeni model, aracın ve akünün durumuna bağlı olmak üzere 1,6 km mesafeye ve 40 km/s hıza kadar sadece elektrik motoruyla çalışabiliyor. e-Boxer, şehir içi sıkışık dur/kalk trafiğinde ve sürücünün kullanım koşullarına göre ortalama olarak trafikte yakıt tüketimini 2,0L benzinli modele kıyasla yüzde 10’a kadar iyileştiriyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS