hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Alfa Romeo’dan yeni model yolda

  Alfa Romeo’dan yeni model yolda
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Alfa Romeo, yeni modeli Milano’nun dünya prömiyerini 10 Nisan’da gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Markanın ilk tamamen elektrikli modeli olan ve sınıfının en iyi sürüş dinamiklerine ve yol tutuşuna sahip olacak Milano'nun son geliştirme testleri tarihi Balocco test pistinde gerçekleştiriliyor. Milano'nun geliştirme ekibi, daha önce 4C, 8C, Giulia & Stelvio Quadrifoglio, Giulia GTA ve çalışmaları devam eden 33 Stradale gibi projelerde görev almış Alfa Romeo mühendislerinden oluşuyor. Alfa Romeo, yeni modeli Milano’yu 10 Nisan’da tüm dünyaya tanıtacak. Markanın tarihi test pisti Balocco’da son geliştirme testleri gerçekleşen Milano, Alfa Romeo’nun ilk tamamen elektrikli otomobili olacak. Yeni model, sınıfının en iyi sürüş dinamiklerini ve yol tutuşunu sunacak.

  Milano, 4C, 8C ve Giulia GTA gibi projelerde önemli rol oynayan İtalyan mühendislerden oluşan ekibin uzman rehberliğinde piyasaya sunulacak. Milano’nun Balocco Pistindeki son geliştirme testleri İtalyan Alfa Romeo mühendisleri ekibi tarafından koordine ediliyor; burada test pilotları ideal koşulları buluyor ve projeyi imzalamaktan sorumlu olan markanın dinamik alanındaki mühendisleri tarafından belirlenen gereksinimleri ve hedefleri doğruluyor. Hedef sınıfının en iyi yol tutuşuna ve sürüş dinamiklerine ulaşmak Alanında uzman isimlerle çalışan Alfa Romeo, otomobilin tüm ayarlarını hassasiyetle yapıyor. 

  Virajlarda iddialı

  Aracın dinamik özelliklerini onaylamakla sorumlu uzman Domenico Bagnasco’nun kariyerinde, markanın sürüş keyfi ve sportifliğinin manifestosu niteliğindeki modeller, unutulmaz 8C, güzel 4C, efsanevi Giulia GTA ve çok daha fazlasının geliştirilmesi yer alıyor. Otomobilin süspansiyonları da en ince ayrıntısına kadar ayarlanmak üzerine çalışılıyor. Böylece hızlı viraj almayı sağlayan üst düzey yol tutuş ve son derece hassas direksiyon geometrisine dayanan kusursuz sürüş dinamiklerinin elde edilmesi hedefleniyor. Projenin başında uzun zamandır markanın önemli bir ismi olan ve ilk çıkışını Giorgio projesinde yapan Stefano Cereda görev alıyor. Cereda, Milano projesinin yönetimini üstlenmeden önce Tonale’nin plug-in hibrit motorunun geliştirilmesine öncülük etmişti. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow