Son Dakika

Apple Car'ı üretecek gizemli firma...

A A

10.11.2015 - 15:16 Son Güncelleme:

İnternet üzerindeki son söylentiler, gizemli otomobil üreticisi Faraday Future isimli şirketin Apple'ın elektrikli otomobillerini üretebileceğini ortaya koyuyor. (Chip.com.tr)

Apple Car'ı üretecek gizemli firma...

Şirket bu yılın başlarında Tesla'ya rakip olarak piyasaya girmişti, ancak sadece bu hafta planlarıyla ilgili bazı detayları ortaya çıkarmış durumda. Faraday Future başlangıç olarak ABD'de Kaliforniya, Georgia, Louisiana veya Nevada'da bir üretim tesisi için 1 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladı.

Şirket ilk araç için 2017 yılını hedeflediklerini ifade ederken, nakit kaynaklarıyla ilgili soruları cevapsız bırakarak "Ortaklarımızı gizli tutuyoruz" dedi.

Volkswagen Up için renk paketi

Faraday tarafından yapılan personel alımlarının Apple'ın elektrikli otomobil projesi "Apple Car"la tutarlı olması, olası bir işbirliği söylentilerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Şirketin BMW i8 baş tasarımcısını bünyesine katması bu hamlenin en belirgin örneği sayılabilir. Çünkü Apple, BMW'nin i-serisi araçlarına belirgin bir ilgi duyduğunu daha önce ifade etmişti.