hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  B sınıfı ehliyet kaç CC motor kullanır? B sınıfı ehliyet motor CC’leri neler?

  B sınıfı ehliyet kaç CC motor kullanır B sınıfı ehliyet motor CC’leri neler
  expand

  B sınıfı ehliyet sahiplerinin motor kullanımlarına ilişkin son dakika açıklaması Bakan Yerlikaya’dan geldi. Trafikte denetimlerin artacağını belirten Bakan Yerlikaya çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Peki, B sınıf ehliyet kaç CC motor kullanır? B sınıfı ehliyet 125 CC motor kullanabilir mi 2024?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Motor kullanmak isteyen B sınıfı ehliyet sahiplerini yakından ilgilendiren açıklama Bakan Yerlikaya’dan geldi. Artan motosiklet kazalarına da değinen Bakan Yerlikaya eğitimin önemine vurgu yaptı.

  B SINIF EHLİYET 125 CC MOTOR KULLANABİLİR Mİ 2024?

  125 CC'lik motorların B sınıfı ehliyetlerle kullanılabilmesine yönelik çalışmaya da değinen Bakan Yerlikaya, "Ben de bir motosiklet kullanıcısıyım. Motosikletten kaynaklanan ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarında son zamanlarda bir artış var. Dolayısıyla motosiklet sürücülerinin B sınıfı ehliyet ile 125 CC altında motosiklet kullanabilmeleri için eğitim almaları çok önemli ve gerekli. Tehlikeli motor kullanan, koruma ekipmanları ve kask kullanmayan, hem kendine hem de diğer sürücülere zararı olan motosiklet sürücülerine karşı denetimlerimiz artarak devam edecek" diye konuştu.

  B SINIFI EHLİYET KAÇ CC MOTOR KULLANIR?

  B sınıfı sürücü belgesine sahip kişiler otomobil ve kamyonet sınıfına dahil tüm araçları kullanabiliyor. Bu ehliyet türü M ve F sınıflarını da kapsadığı için motorlu bisiklet, traktör ve ticari amaçlı olmamak kaydıyla römork taşıyabilen tarım araçları da kullanılabiliyor. Araba ehliyeti yani B sınıfı sürücü belgesine sahip kişiler 50 cc'ye kadar olan motorsikletleri kullanabilmektedir.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow