Brisa pazara 2 yeni premium lastik sunuyor

Brisa pazara 2  yeni premium lastik  sunuyor

Brisa 2017’de 16 inç ve üzeri pazardaki ürünleriyle atağa kalkacak. Lassa, Türkiye’de geliştirilen yeni ürün serisi Driveways ile 16 inç ve üstünde de liderliğe oynamayı hedefliyor.

Brisa Genel Müdürü Yiğit Gürçay Lassa’nın 2016 yılında Türkiye’nin en çok tercih edilen lastik markası olduğunu bir kez daha kanıtladığını belirterek yeni ürünlerle daha da etkin olacaklarını söyledi. . Bağımsız pazar araştırma şirketi IPSOS’un binek, hafif ticari, ağır ticari ve tarım grubu segmentlerinde yaptığı araştırmada Lassa’nın tüm araç grupları toplamında en çok kullanılan lastik markası olduğunun belirlendiğini kaydeden Gürcay 16 inç ve üstü pazarın Türkiye’de toplam pazarın yüzde 35’ini oluşturduğunu, son 3 yıl içindeyüzde %18 büyüdüğünü dile getirdi. Gürçay şöyle devam etti:
“Bu potansiyeli gerçekleştirmek ve pazarda da daha iddialı olmak için bu yıl Lassa ile orta ve üst segment araçlarda yeni ürün serimiz Driveways’i şubat ayında pazara sunduk. Yaz lastiği satın alan potansiyel müşterilerimizin yüzde 25’inin Driveways’i tercih etmesini hedefliyoruz. Bu seride 2 ürünümüz var..Driveways konfor segmenti, DrivewaysSport ise sportif performans segmentine yönelik. Ürünlerin Türkiye satışlarının bu sene 1 milyon adede ulaşmasını bekliyoruz.”LÜKS SEGMENTE HİTAP EDECEK

Driveways’ın TÜV SÜD tarafından belirlenen rakiplerine göre yüzde 8 daha kısa ıslak zemin fren mesafesine sahip olduğunu söyleyen Brisa Genel Müdür Yardımcısı Korhan Korel ise şöyle devam etti:
“Driveways’ın yüzde 9 daha düşük yuvarlanma direnci ile rakiplerine göre daha ekonomik. Yakıt verimliliği etiket değeri “B”. Markamızın dayanıklılığı ve sağlamlık iddiası ise bu ürünün de farklılaşmasını sağlıyor. Driveways’i sürüşlerinde konfora öncelik veren araç sürücülerinin tercih etmelerini bekliyoruz. Kullanabilecek araçlar Mercedes E, Audi 6, Ford Focus, Toyota Corolla, Honda Civic, VolkwagenPassat-Jetta, Peugeot 507, Renault Megane-Laguna, Volvo S60, Audi A4, Pazarın %14’ünü oluşturan ultra yüksek performans segmentinde, DrivewaysSport ile ise özellikle 19 ve 20 inç ebatlarımızın da pazara sunulmasıyla Lassa’nın ebat kapsama oranı %50’den yüzde 90’lara çıkmış oluyor.”

İHRACAT POTANSİYELİ YÜKSEK

DrivewaysSport’u sportif sürüşe öncelik veren araç sürücülerinin tercih etmelerini beklediklerini vurgulayan Korel, “Kullanabilecek araçlar Porsche Panamera, Volkwagen Scirocco-Golf GTA, Mercedes AMG-CLS ve C serileri, Citroen C5, Opel Insignia, Peugeot RCZ gibi modeller. Lassa Driveways Türkiye ile aynı anda dünyada da satışu sunulmakta. 16 inç ve üstü Pazar Avrupa’da son 3 yıl içinde yüzde 8 büyüdü. Her ne kadar Turquality’yedahil olduktan sonra bugüne kadar geçen sürede 16 inç ve üzeri satış adetlerimiz 2.5 katına çıkmış olsa da, bu 2 ürün uluslararası pazarlarda da Lassa’dan talep edilen ve beklenen ürünler olmasıyla, bize büyük fırsatlar sunuyor. Yeni ürünlerimizle Avrupa’daki ebat kapsama oranımız %50’den %90’lara çıkıyor^dedi. Bu yeni ürün ile özellikle İtalya, İspanya, İngiltere, Almanya başta olmak üzere, Fransa, Avusturya, Polonya, Fas, Sırbistan ve Yunanistan’da da önemli bir satış potansiyeli öngörülüyor. 2017’de ürünün uluslararası satışlarının, toplam satışlar içinde yaklaşık yüzde 13 paya sahip olmasını bekleniyor.

RUN FLAT İLE 80 KM GİDEBİLİYORSUNUZ

Bridgestone Driveguard’ın pazarda yeni bir kategori oluşturdğunu, Türkiye’de yaklaşık 1,5 milyon aracın Bridgestone Driveguard teknolojisini kullanabilir durumda olduğunu belirten Korel ürün hakkında şunları kaydetti:
“BridgestoneDriveguard, Bridgestone’un sektörde çığır açan bir inovasyonu. Lastiğin patlasa da 80 km daha gidebilmesini sağlayan Run Flat teknolojisine sahip BridgestoneDriveguard ile oldukça iddialıyız.
Bu lastikler sadece orijinal ekipman amaçlı belirli araç üreticileri için üretiliyordu. Yeni BridgestoneDriveguard lastikleri TPMS olarak da bilinen “Lastik basınç izleme sistemi” ile donatılmış her binek araç ile uyumlu kullanılabilen komple bir güvenlik çözümüdür. Yani pazarda 2014 Kasım ayı sonrası üretilen araçlarda patlasa da gidebilen teknoloji kullanılabilir durumda. 2014’te yürürlüğe giren yasa ile birlikte birçok araçta artık TPMS mevcut. Şu anda Türkiye’de TPMS yüklü 1,5 milyon binek araç var. Yaptığımız tüketici araştırmalarına göre RFT lastik kullanmaya istekli tüketicilerin oranı %54. Bu araç sürücüleri şu anda bu lastik tercihine sahip olmamakla beraber pazardaki yeni kategori ile yaptığımız hesapta 2022 yılında pazar potansiyelinin, pazarın yüzde 22’sine denk gelen 5 milyon adet olacağını öngörüyoruz. Bu fırsatı Bridgestone markamızın inovasyonu ile araç sahiplerine sunuyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Brisa ürünü yaz ve kış lastiği olarak kullanmak isteyen araç sahiplerine farklı desenlerde sunacak. Brisa’nın teknoloji üretebilme yetkinliklerinin daha da gelişmesi ile bu ürünü 2018’den itibaren Türkiye’de üretmeye başlayacağız. Dolayısıyla pazarın talep edeceği miktarlarda esneklikleri yönetebileceğiz.”

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS