hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Çin'li Chery, 26.000’den fazla patenti araçlara uygulayacak

  Çinli Chery, 26.000’den fazla patenti araçlara uygulayacak
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Chery, güvenlik, enerji tüketimi, iç mekân, akıllı kokpit ve akıllı sürüş gibi 5 ana başlıkta teknolojik ilerlemelerini sürdürüyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Chery'nin önümüzdeki 5 yıl içinde Ar-Ge yatırımlarının 100 milyar RMB’yi (Çin Yuanı), Ar-Ge ekibinin ise 25.000 personeli aşması planlanıyor. Chery’nin patentli buluşları, geleneksel otomobiller, yeni enerjili araçlar, akıllı bağlantı ve otonom sürüşteki temel teknolojiler gibi kritik alanları kapsıyor. Şirket “Chery Teknoloji Günü”nde, 26 yıllık süreçte alınan 26.000’nin üzerinde patentini sergiledi. Chery Teknoloji Günü’nde ayrıca, şirketin dünya standartlarında teknoloji seviyesine ulaşılan güvenlik, enerji tüketimi, iç mekân, akıllı kokpit ve akıllı sürüş başlıklarındaki teknolojik gelişmeler de paylaşıldı. Chery, önümüzdeki 5 yıl içinde 100 milyar RMB’yi (Çin Yuanı) aşan bir Ar-Ge yatırımı yapacağını ve 25.000’in üzerinde personelden oluşan bir Ar-Ge ekibine ulaşacağını açıkladı.

  Ar-Ge yetenekleri

  Komple araçlar, motorlar ve kritik bileşenler için bağımsız Ar-Ge yetenekleri oluşturmuş durumdaki Chery’nin patentli buluşları, geleneksel otomobiller, yeni enerji araçları, akıllı bağlantı, otonom sürüşteki temel teknolojiler ve kritik alanları kapsıyor. Chery Group, 26 yıllık süreçte 26.000’in üzerinde patent başvurusu oluşturarak Çin otomotiv endüstrisinde ön sıralara yerleşmiş durumda. “863 Programı” adındaki teknoloji destek planları ve temel Ar-Ge girişimleri gibi ulusal programlar kapsamında Chery, 170’in üzerinde proje üstlendi, birçok “Ulusal Bilim ve Teknoloji Gelişim Ödülü”nü kazandı ve 3 kez ulusal düzeyde “Yenilikçi İşletme” seçildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow