hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Conti kış lastiği TS 870’i tanıttı

  Conti kış lastiği TS 870’i tanıttı
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Continental,” WinterContact™ TS 870 kış lastiğini Kars’ta tanıttı.Lastiğin buz üzerinde fren mesafesi yüzde 5 kısaldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Karlı ve buzlu yollarda güvenli sürüş için geliştirilen lastik, yakıt tüketiminde de tasarruflu olmasıyla öne çıkıyor. Zorlu hava şartlarına karşı özel olarak geliştirilen lastik, buzlu zemininde kavrama, frenleme ve dayanıklılık performansı sergiledi. Ödüllü selefi TS 860’a göre, buz üzerinde yüzde 5 daha kısa fren mesafesi ve kar üzerinde yüzde 5 daha iyi yol tutuş performansına sahip olan bu yenilikçi lastik, daha az yuvarlanma direnci sayesinde daha düşük yakıt tüketimi sağlıyor.

  2050 hedefi iddialı

  Sürücülerin kış koşullarında işini kolaylaştırmak için tasarlandı 2050 yılına kadar lastik ürünlerini yüzde 100 sürdürülebilir malzemelerden üretmeyi taahhüt eden Continental, WinterContact™ TS 870’nin üretiminde de sürdürülebilir bileşenlerden oluşan CoolChili™ teknolojisini kullanıyor. Bu teknolojiyle geliştirilen özel hidro oluklar ve yenilikçi sırt deseni sayesinde WinterContact™ TS 870, suyu daha hızlı tahliye ederek sürücülere üstün bir kızaklama performansı sağlıyor. Böylelikle araç sürücüleri, ıslak zeminlerde bile güvenle frene basabiliyor. SnowCurve+ teknolojisi ise lastiğin sırtının sıkıştırılmış karla iç içe geçmesini sağlayarak, özellikle viraj alırken daha fazla yol tutuşu ve daha güçlü frenleme performansı sunuyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kış lastiği pazarı

  Sektör yetkililerinden Okan Tamer testlerde yaptığı açıklamada ülkemizde kış lastiği pazar payının yüzde 28, 4 mevsimin yüzde 11 geriye kalanın ise yaz lastiklerinden oluştuğunu belirtti. Türk tüketicisinin kış lastiği kullanmada gün geçtikçe bilinçlendiğini anlatan Tamer kış aylarında normalden 4 kat fazla trafik kazası olduğunu belirtti. Buzlu bir ortamda lastik fren mesafesinin 7 kat arttığını kaydeden Tamer lastiğin raf ömrün 5, kullanma süresinin ise 10 yıl olduğuna dikkat çekti. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de toplam lastik pazarının yüzde 3 civarında büyüdüğünü de söyleyen Tamer bu yıl Türkiye ekonomisinin yüzde 3 büyümesi durumunda lastik pazarının da aynı oranlarda artabileceğini aktardı. Uniroyal lastiklerinde sıradışı bir yöntem uyguladıklarının altını çizen Tamer bu marka lastiği her miktar ve bölgede aynı fiyatta sattıklarının dile getirdi.

  Conti kış lastiği TS 870’i tanıttı

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow