Son Dakika

CUPRA 490 bin TL'den yola çıkıyor

A A

04.05.2021 - 16:01 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı

SEAT SA’nın sportif markası CUPRA modelleri Türkiye’de satışa çıktı. Fiyatlar 490 ile 860 bin TL arasında değişiyor.

CUPRA 490 bin TL'den yola çıkıyor

CUPRA Formentor 1.5 TSI 150 HP DSG versiyonuna ek 2.0 TSI 310 HP DSG 4Drive ve 1.4 eHybrid (PHEV) versiyonlarıyla satışa sunuldu. Serinin 310 HP güç üreten versiyonunda CUPRA markasının DNA'sı yansıtılıyor.

CUPRA Formentor serisi 2 kategoriye ayrılıyor. Motor gücü 245 HP ve üstünde olanlar CUPRA Formentor VZ olarak adlandırılıyor. İspanyolca “Veloz” ifadesinin kısaltması olan VZ, hızlı veya çabuk anlamına geliyor ve CUPRA Formentor'un en güçlü versiyonlarını temsil ediyor.

HİBRİT VERSİYONLAR DEVREDE

Serinin daha düşük güce sahip seçenekleri arasında benzinli 1.5 TSI 150 HP DSG'nin yanı sıra yine DSG şanzımanlı 1.4 eHybrid (PHEV) 205 HP yer alıyor. Güç artışının göstergesi olan VZ eki, Formentor VZ 1.4 eHybrid (PHEV) 245 HP DSG ve Formentor VZ 2.0 TSI 310 HP DSG 4Drive versiyonlarında yer alıyor.

Bu yıl ülkemizde 5 noktayla CUPRA satışına geçtiklerini kaydeden SEAT Türkiye Satış Müdürü Seda Erdem sayının artacağını vurguladı. CUPRA’nın 3 yıl önce bağımsız bir marka olarak lanse edildiğini hatırlatan Erdem ortaya çıkış felsefesinin kalite, sürüş ve performans olduğunu söyledi. İlk etapta İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da satılacağını kaydeden Erdem ,”Formentor’un yanı sıra CUPRA Ateca ve Leon modelleri de özel sipariş ile ithal edilmekte” diye konuştu.

ELEKTRİKLİ SCOOTER DA DEVREDE

Markanın mobilite stratejisinin sadece elektrikli otomobillerle sınırlı olmadığını kaydeden Erdem şunları söyledi:

“Elektrikli scooter eXS KickScooter da satışa çıktı. SEAT S.A. hem elektrikli otomobil hem de şehir içi mobilite çözümlerine önemli yatırımlar yapıyor. Şehir içi mobilite çözümleri için ise SEAT MO markasını yarattı. Diğer ürünlerin satışı için de gerekli hazırlık çalışmalarını yürütüyoruz.”