Egea ile otoda yüzde 10’luk paya yükseldi

Egea ile otoda yüzde 10’luk paya yükseldi

Egea ile otoda yüzde 10’luk paya yükseldi

Fiat Egea bu yılın ilk 6 ayında ülkemizin en çok tercih edilen otomobili oldu. Egea’nın etkisiyle Tofaş’ın otomobil pazar payı yüzde 10’a yükseldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Fiat İş Birimi Direktörü Altan Ataç Türkiye otomotiv pazarının toplam büyüklüğünün 2017 yılının ilk 6 ayında 400 bin adedi aştığını Fiat markası olarak satışlarının 48 bin adet seviyesinde gerçekleştiğini belirtti..Pazarda geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 9’luk bir daralma görüldüğünü vurgulayan Aytaç şöyle devam etti:
“ Bu daralmaya rağmen satışlarımızı geçen senenin aynı dönemine göre %5 oranında artırdık.Pazar payımızı otomobil ve ticari araç toplamında yüzde 12’ye yükselttik. Egea’nınsatış performansından memnunuz. Geçen sene Egea Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olmuştu. Egeabu yılın ilk 6 ayında da büyük bir başarı göstererek ülkemizin en çok tercih edilen otomobili oldu. Egea’nın etkisiyle otomobil pazar payımız artış trendinde. Son 2 ayda otomobil pazarındaki payımızı yüzde 10’a yükselttik. Fiat Egea Ailesi’nin toplam satış rakamı Kasım 2015’ten bu yana 65 bin adedi aştı.”

YENİ BAYİLER GELİYOR

Egea’nın bayi teşkilatının da uzun zamandan bu yana beklediği bir model olduğunu kaydeden Aytaç ,”Teşkilatımız çok iyi bir performans gösteriyor. Bunu perakende satış oranımızın artışıyla da görüyoruz. Egea aynı zamanda filo pazarı açısından da tercih edilen bir otomobil. Ürün kadar, bayi teşkilatı da başarıda önemli bir rol oynuyor. Türkiye’nin her yerinde bayi açılışlarımız sürüyor. Bu sene toplamda 8 bayi açılışı gerçekleştirmiş olacağız. İstanbul’un yanı sıra Çanakkale, Kırklareli, Adıyaman ve Sakarya gibi pek çok noktada yeni bayilerimizi açıyoruz. Yeni açılacak olan bayiler ile satışta 112 serviste ise 134 noktaya ulaşacağız.”dedi. Aytaç yıl sonu toplam pazarın 920 bin seviyelerinde olacağını tahmin ettiklerini sözlerine ekledi.