Elektrikli araç kiralayanlara alternatif

Elektrikli araç kiralayanlara alternatif

Operasyonel kiralama hizmeti sunan Borlease’in kısa dönem kurumsal kiralama iştirakı Urban Fleet, filosuna elektrik motorlu araçları da dahil etti.

Uzun dönem araç kiralamada hizmet veren tamamen yerli sermayeli filo kiralama şirketi Borlease’in kısa dönem kurumsal araç kiralama markası Urban Fleet, filosuna yeni kattığı elektrikli araçlar ile müşterilerinin küresel ısınmaya karşı destek olmalarını sağlıyor. Urban Fleet yaklaşık 20tl’lik bir şarj bedeli ile 300km’nin üzerinde yolculuğa eşlik eden elektirikli araçlarıyla, müşterilerini karbon ayak izi konusunda farkındalığa ve bilinçli tüketime destek olmalarına yönlendiriyor.

Elektrikli otomobillere yatırımlarımız sürecek

2013 yılından bugüne üç katına çıkan elektrikli araç sayısının büyüme oranının büyük bir ivme ile artacağına dikkat çeken Borlease Genel Müdürü Özgür Cem Hancan, “Günümüzde etki alanını her geçen gün daha da artıran elektrikli otomobiller yakın gelecekte içten yanmalı motorlu araçların hayatımızdan çıkacağının önemli bir göstergesi. Tüm dünyanın egzoz emisyon değerleri konusundaki artan hassasiyeti ve gelişmiş ülkelerin bu konuda getirdikleri yasal zorunluluklar, elektrikli otomobillerin daha fazla yaygınlaşmasına imkan tanıyor. Enerji verimliliği, düşük ulaşım maliyeti ve çevreci özellikleriyle öne çıkan elektrikli otomobillerin, araç kiralama sektöründe önümüzdeki 5 yılda önemli ölçüde artış göstereceğini düşünüyoruz. Biz de bu trendin ülkemizdeki öncüleri arasında yer alarak, elektrikli otomobillerin yollarımızda daha fazla görünmesine katkı sağlamak istiyoruz. Filomuza kattığımız elektrikli araçlar ile müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler bizi motive ediyor. Gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakabilmek için elektrikli otomobillerin sağladığı faydaya inanıyoruz ve önümüzdeki 5 yılda filomuzdaki elektrikli otomobil sayısını artıracağız. Bu alandaki yatırımlarımız devam ediyor.” dedi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS