Son Dakika

F1 Haziran'da yeniden Türkiye'de

A A

29.04.2021 - 15:15 | Haber Kaynağı: Mehmet Ali Kantarcı

Formula 1, 2021 yılı takvimi kapsamında Intercity İstanbul Park’a geri dönüyor.

F1 Haziran'da yeniden Türkiye'de

Formula 1, 11-12-13 Haziran tarihlerinde Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek. Formula 1 yarışlarının Türkiye’ye geri getirilmesi görevinin T.C. Cumhurbaşkanlığı tarafından Intercity İstanbul Park’a verildiğini hatırlatan Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “ Turkish Grand Prix 2020, yılın en iyi F1 yarışı seçilmişti.

2021 yılı için Formula 1TM yönetimiyle gerçekleştirdiğimiz temaslarımız sonuç verdi ve bu önemli organizasyonu tekrar Türkiye’ye getirdik. Intercity İstanbul Park’taki bu büyük heyecan için çok iyi hazırlanıp, tüm dünyaya İstanbul’u hak ettiği şekilde tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.

BİLET SATIŞLARI PANDEMİNİN SEYRİNE GÖRE

Tüm yarışseverlerin merak ettiği konuların başında elbette bilet satışları geliyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Vural Ak: “Dünyanın en heyecan verici pistlerinden birine sahibiz, halkımızın ve yabancı misafirlerimizin bu heyecana ortak olmasını biz de çok istiyoruz. Devletimizin aldığı pandemi önlemleri ve çalışmaları sayesinde en kısa sürede biletleri satışa çıkarmayı planlıyoruz.

Yarışın gerçekleştirileceği tarihe baktığımızda, yarış için ülkemizi ziyaret edecek yabancı misafirlerin turizme de katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Sadece yarış ekiplerinin bile ekonomimize milyonlarca dolarlık katkı sağladığı Formula 1 organizasyonu, yabancı izleyicilerin de gelişi ile önemli bir döviz girdisine imkan sağlayacaktır” dedi. F1 yarışlarına 5 ayrı kıtadan ülkeler ev sahipliği yapıyor. Yıllık yaklaşık 2 milyar izleyicisi bulunan yarışlar 200 ülkede ve 250’den fazla kanalda yayınlanıyor.