Formula 1 ekimde yeniden İstanbul'da

Formula 1 ekimde yeniden İstanbul'da

Formula 1 ekimde yeniden İstanbul'da

Intercity İstanbul Park, 1-3 Ekim tarihlerinde tekrar F1 heyecana ev sahipliği yapacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Formula 1, 1-3 Ekim tarihlerinde Intercity İstanbul Park’ta gerçekleştirilecek. T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Intercity İstanbul Park tarafından tekrar ülkemize kazandırılan Formula 1 biletlerinin önümüzdeki haftadan itibaren yarışseverlere sunulması planlanıyor.

F1 yarışlarının Türkiye’ye geri getirilmesi görevinin T.C. Cumhurbaşkanlığı tarafından Intercity İstanbul Park’a verildiğini belirten Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, “Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Formula 1’i 9 yıllık aradan sonra geçtiğimiz yıl ülkemize kazandırma mutluluğunu yaşamıştık. Başarıyla tamamladığımız yarışın ardından; Formula 1 yönetimi, takımlar ve pilotlar tarafından yoğun övgüyle bahsedilen pistimize yarışları tekrar getirebilmek için o günden bu yana çalışmalarımızı sürdürdük."dedi.

Formula 1 Başkanı ve CEO'su Stefano Domenicali ise şunları söyledi: “Intercity İstanbul Park’a döndüğümüz için çok mutluyuz. Dünyanın en güzel pistlerinden bir tanesinde geçen yıl olduğu gibi harika bir yarış görmeyi umuyoruz"diye konuştu.

F1 YARIŞLARINI 2 MİLYAR İZLEYİCİ TAKİP EDİYOR

Formula 1 yarışlarına 5 ayrı kıtadan ülkeler ev sahipliği yapıyor.
Yıllık yaklaşık 2 milyar izleyicisi bulunuyor.
200 ülkede ve 250’den fazla kanalda yayınlanıyor.
Toplam 10 takım yarışlarda mücadele ediyor.
Intercity İstanbul Park 2021 takviminin 16’ncı yarışı olacak.