Hibrid araçlar da indirim bekliyor

Hibrid araçlar da indirim bekliyor

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ticari araçlara getirilecek ÖTV indiriminin yanısıra sıfır km hibrid araçların da vergi sistemi üzerinde çalışıldığını açıkladı.

 Geçtiğimiz yıllarda elektrikli araçlara vergi indirimi getiren hükümet şimdi de hibrid (melez) motorlu araçlar için vergi düzenlemeli hazırlığı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde CNN Türk’te bir programda konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek hibrid araçlar için de yeni bir vergi düzenlemelesi yapacaklarını açıkladı. Tivari araç sahiplerine bir kereye yönelik yapılacak ÖTV indirimi kararının da mecliste olduğunu dile getiren Şimşek ekonomiyi canlındıracak kararlar almaya devam edeceklerini ifade etti.
Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt dünyada bütün ülkelerde hibrid teknolojisinin teşvik edildiğini vurgulayarak , hibridin yeni bir teknoloji olmasından dolayı geliştirme maliyetlerinin yüksek olduğunu söyledi. Hibridin otomobil kullanıcıları tarafından benimsenmesi için dünyada ülkelerin hibrid teknolojileri sübvanse edecek çözümler geliştirdiğine işaret eden Bozkurt şöyle devam etti:
“Vergi teşvikleri bunun en önemli yollarından biri. Dünyada ülkeler hibrid otomobilleri cazip hale getirecek güzel teşvikler veriyor. Biz yakın gelecekte hibrit ve benzeri teknolojilerin destekleneceğine inanıyoruz. Elektrikli otomobiller için destek yapıldı çok ciddi avantaj sağlandı”.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS