Hibrit lastik yollara çıkıyor

Hibrit lastik yollara çıkıyor

Hibrit lastik yollara çıkıyor

Şehirlerarası taşımacılık yapan ve ağır yük taşıyan araçlar için geliştirilen Hybrid premium lastik serisini pazara çıktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Online alışveriş trendinin büyümesi ve şehirlerarası nakliyatların gün geçtikçe artması, dünya genelinde taşımacılık sektörünün de gün geçtikçe büyümesine sebep oluyor. Taşımacılık sektöründe yaşanan bu gelişmeler, ağır yük taşıyan araçlara olan ihtiyacı gün geçtikçe artırıyor. Ağır yük taşıyan araçların sık sık dur kalk yapması, dar yollarda hızlı manevralar yapması ve değişken zeminlerde hareket etmesi, özellikle lastikleri etkiliyor ve hızla yıpranmasına neden oluyor.

Daha fazla kilometre

Lastik üreticilerinden Continental ağır yük araçları için yeni nesil 5 Conti Hybrid lastik serisini geliştirip pazara sundu. Yeni lastik serisi hem şehirlerarası hem de otoyolda kullanıma uygun 22,5 inç Conti Hybrid HS5 ön aks ve Conti Hybrid HD5 çeker aks lastiğinden oluşuyor. Bu lastikler, filo araçlarının farklı zeminlerde sıklıkla dur kalk, manevra ve viraj alma gibi ihtiyaçlarına cevap veriyor. Hybrid 5. nesil lastik serisi, lastik ebatına bağlı olarak, bir önceki nesilden %20'ye kadar daha yüksek bir kilometre performansına sahip.

Yakıt verimliliği ve emisyon

Conti Hybrid Generation 5 lastik serisinde kullanılan kauçuk bileşimleri, özellikle şehirlerarası taşımacılığın iddialı taleplerini karşılamak üzere geliştirildi. Çift katmanlı sırt yapısı (üst ve alt sırt) ve yenilikçi bileşimi, şehirlerarası taşımacılıkta yuvarlanma direncini optimize ederken yüksek kilometre performansı ve kayda değer bir dayanıklılık kazandırıyor. Bu özelliklerin yakıt verimliliği ve CO2 emisyonları üzerinde de olumlu bir etkisi bulunuyor.