hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İngiliz elektriklisine özel lastik

  İngiliz elektriklisine özel lastik
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Pirelli, İngiliz performans markası Lotus’un ilk elektrikli hiper SUV modeli Eletre’nin orijinal ekipmanı olarak 10 farklı lastik için homologasyon aldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ön ve arka lastiklerinin farklı ebatta olduğu bu yeni otomobil için Seal Inside teknolojisi içeren ve içermeyen 22 inç (275/40R22, 315/35R22) ve 23 inç (275/35R23, 315/30R23) P Zero versiyonlarıyla birlikte 22 inç P Zero Corsa (275/40R22, 315/35R22) sunuluyor. Bu lastiklerin tümü Eletre’nin dünya standardındaki dinamik performans, mükemmel direksiyon hissi ve her tür sürüş koşulunda menzil ve konfor gibi gereksinimlerini karşılamak için tasarlandı. Bu yeni lastiklere özel geliştirme programının kanıtı olarak LTS işareti ve elektrikli araçların özelliklerini ifade eden teknolojiler paketini tanımlayan Elect işareti lastiğin yanağında yer alıyor.

  “Elektrikli araca özel teknoloji

  Markanın Lotus Eletre için geliştirdiği Elect lastikler, optimize edilmiş ayak izi ve kavramayı maksimize eden özel hamurları sayesinde elektrik motorların ürettiği anlık torkla yaratılan hızlanma sırasında patinajı azaltıyor. Lastik mühendisleri ayrıca, üstün kullanım performansı ve direksiyon hissi sağlamak için optimize edilmiş bir konstrüksiyon üzerinde çalıştı. Ek olarak akustik konfor için özelliklerin iyi dengelenmesine odaklanıldı. Pirelli Elect lastikler dönme direncini azaltarak yolculuğun daha sessiz ve konforlu olması için tasarlanıyor. Her ebattaki lastik bu özellikleriyle Avrupa lastik etiketinde ıslak zeminde tutuş için ‘A’ derecelendirmesi alırken hemen tüm lastikler gürültü için de ‘A’ ile derecelendirildi.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow