hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Karsan 2023 sonunda 1000 elektrikli araçla   yollarda olacak  

  Karsan 2023 sonunda 1000 elektrikli araçla   yollarda olacak
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  Yüzde 100 elektrikli e-JEST ve e-ATAK ile 2022 yılını Avrupa’da lider kapatan Karsan hedeflerini güncelledi

   

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2 yıldır Avrupa elektrikli midibüs sınıfının lideri olan yüzde 100 elektrikli model Karsan  e-ATAK  bu yılın ilk yarısında da yüzde 26 pazar payı ile Avrupa’da  sınıfının en çok tercih edilen aracı oldu.  Karsan’ın araçları gibi 2023 yılı hedeflerinin de iddialı olduğunu belirten CEO Okan Baş, “Yıl sonunda 22 ülkede toplam 1000 adet elektrikli aracımızla yollarda olacağız.

  Yeni hedef pazarlarımızdan Kuzey Amerika’da ise 30 adet e-JEST ile şimdiden yol almaya başlamıştık, bu rakamı ise sene sonunda 100’ün üzerine taşıyacağız. Japonya pazarında yaptığımız anlaşma kapsamında sağdan direksiyonlu e-JEST aracımızı ise aralık ayında lanse edeceğiz. 3 yıl içinde Japonya pazarında da 300 adetlik satış hedefi belirledik kendimize” diye konuştu. 

  Fuarda ilgi çekti

  7-12 Ekim tarihleri arasında Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleştirilen Busworld'de  gövde gösterisi yapan Karsan, fuarda full elektrikli ürün gamından e-JEST, Otonom e-ATAK ve Hydrogen e-ATA modellerini sergiledi.

  Avrupa ve Amerika’nın yolcu taşıyan ilk elektrikli otonom otobüsü, Otonom e-ATAK ise fuar boyunca park alanında otonom sürüş gerçekleştirerek, katılımcılara yeteneklerini sergiledi. Karsan’ın Avrupa’daki pazar payı yüzde 6,7’ye ulaştı! Fuarın kendileri için yoğun ve etkili geçtiğini söyleyen Karsan CEO’su Okan Baş, 60 yıllık deneyimi, 2 bin 500 kişilik girişimci ruhla çalışan ekibiyle Karsan’ın artık sektörde en iyi tanınan markalardan biri haline geldiğini söyledi. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow