Nissan geleceği yorumladı

IDS konsepti Tokyo'ya yeniliklerle geldiGeçtiğimiz hafta yayınlanan ön görüntünün ardından Nissan, merakla beklenen IDS konseptinin örtüsünü Tokyo Otomobil Fuarı'nda kaldırıyor.
Kapılarını yarın ziyaretçilere açacak Tokyo otomobil Fuarı'nda sergilenecek IDS konsepti bize ikinci nesil Leaf modelinin sahip olacağı teknolojiler hakkında da ipuçları vermesi bakımından oldukça önemli bir konsept.
Tamamen elektrikle çalışan aracın gövdesi tamamen karbon fiberden oluşturulmuş. 1380 mm. yüksekliğe sahip IDS'de iç mekan hacminin geniş tutulabilmesi için lastikler köşelere konumlandırılmış. 
Ön ızgara üzerindeki buz küpleri şeklindeki desenle etkileyici bir görünüm oluştururken, aracın mavi tonlar barındıran saten gümüş gövde rengi de teknolojiyi vurgular nitelikte. Arka bölümde ise tavana entegre spoyler, tavandan başlayan bumerang şekilli stop lambaları da dinamik çizgiyi pekiştiriyor. 
İç mekanda ise iki farklı kabin seçeneği mevcut. Araçta ayrıca sürücü veya sürücüsüz kullanım için iki farklı mod arasında seçim yapabiliyorsunuz.
Sürücü modu olan Manual Driver modunda koltuklar direksiyon ve ön panele sürücünün odaklanması için ayarlanıyor ve sürücünün ihtiyacı olan bilgiler ekrana yansıtılıyor. Aynı zamanda sürücü konsantrasyonunu arttırabilmek için mavi tonlu özel bir aydınlatma da devreye giriyor. 
Sürücüsüz olan Piloted Drive modunda ise  ön panel değişiyor ve dışa doğru büyük bir ekran çıkıyor. Dört koltuğun konumu da bir ev salonu gibi farklı ve konforlu oturma düzenine göre ayarlanıyor. Yine aydınlatma devreye giriyor ve bu kez daha düşük dozda ve rahatlatıcı bir aydınlatma ayarlanıyor. 
IDS konsept 60 kWh pile sahip ve mühendisler aracın gövde ağırlığını karbon fber malzeme sayesinde  düşük tutarak menzili arttırmayı hedeflemişler. Aracın tek şarj ile 300 mil menzile ulaşması hedefleniyor. 
Nissan IDS konseptinden detaylar...
10 / 10
Nissan geleceği yorumladı
Nissan IDS konseptinden detaylar...
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS