Maserati’nin yarışçıları yola çıkmaya hazırlanıyor

Maserati’nin yarışçıları yola çıkmaya hazırlanıyor

Maserati’nin yarışçıları yola çıkmaya hazırlanıyor

Maserati, Ghibli ve Levante modellerinde yeni bir yarışçı versiyon üretti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Maserati sportif sedanı Ghibli ve sportif SUV’si Levante’de sınırlı sayıda üretilen FTributo Özel serisi ile yarış dünyasına atıfta bulunmayı hedefliyor. FTributo Özel Serisi, Formula 1 Grand Prix'sine Maserati 250F ile katılan ilk kadın pilot Maria Teresa De Filipis ve onun yarış dünyasındaki hikayesinden ilham alıyor. Ghibli ve Levante modellerine özel yeni FTributo Special Edition versiyonu Arancio Devil ve Grigio Lamiera olmak üzere iki özel renkle sunuluyor. Yeni özel seri, göz alıcı detayları ve sportif estetiğiyle sportifliği yeni bir seviyeye taşıyor. Otomobillerin dış tasarımları, pistteki adrenaline vurgu yapıyor.

Özel bir renk

Özel bir turuncu renk olan “Arancio Devil” Maria Teresa'nın “dişi şeytan” lakabına gönderme yapıyor. Aynı zamanda enerji ve cesareti simgeliyor. Gri ise Maserati’nin zaferler elde ettiği, en üstün bir performans sergilediği ve gerçek evi olan pistlere gönderme yapıyor.

Arancio Devil versiyonunun dış görünümünde Levante F Tributo ile yeni Grigio Opaco (Opak Gri) renginde 21 inçlik Anteo jantlar ve Ghibli F Tributo ile 21 inçlik Titano jantlar bulunuyor. Jant detayları ile birlikte çamurluktaki özel logo ve C sütunundaki Maserati logosu da kobalt mavisi rengiyle göze çarpıyor.

Grigio Lamiera (metalik gri) gövde renginde jantlar Parlak Siyah uygulanırken ayrıntılar, özel logo ve Maserati logosu ile kontrast oluşturan turuncu renkle uygulanıyor. Kabin içinde kullanılan kobalt mavi ve turuncu dikişler, siyah veya turuncu tercih edilebilen ve doğal PienoFiore (işlenmiş deri) yüzeyler de gövde rengi ile bütünlük oluşturuyor.