Opel, yeni Corsa ile tırmanışta

Opel, yeni Corsa ile tırmanışta

Opel Türkiye Nisan ayında pazar payını bir önceki aya göre iki puan artırarak yüzde 8.1’e çıkardı.

Opel, binek otomobil pazarında ise gerçekleştirdiği 2.044 adet satış ile pazar payını yüzde 9.4’e yükselterek markalar sıralamasında beşinci oldu. Böylelikle Nisan ayında her 10 binek otomobil tüketicisinden biri Opel markasını tercih etmiş oldu. Opel Türkiye, yakaladığı bu ivme ile, yıl sonu için hedeflediği yüzde 5’lik pazar payına yılın ilk dört ayında ulaşmış oldu.

Yeni Corsa etkili

Opel Türkiye’yi başarıya götüren sonuçlarda Şubat ayında Türkiye pazarına sunulan Autobest ödüllü yeni Corsa ve yeni Astra HB ile amiral gemisi Insignia modelleri başta olmak üzere; SUV modelleri Crossland X ve Grandland X’in de satışlara büyük katkısı oldu.

Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, müşterilerinin sağlığını ve memnuniyetini esas alan uygulamaların müşteriler tarafından takdir görmesinin Opel Türkiye’nin başarısındaki kilit unsur olduğunu belirtti.

Girgin, "Yeni normal’e adaptasyon aşamasına marka olarak hızlı ve etkin yanıt verdik. Opel olarak, tüketicilerimiz ile geçtiğimiz aylarda buluşturduğumuz, bünyesinde teknolojik çözümleri barındıran yeni hizmetlerimizin Nisan ayı performansımızda katkısı büyük oldu.

Online randevu, görüntülü görüşme, online kredi başvurusu ve eve teslimat seçeneklerini müşterilerimize sunarak onların hayatını kolaylaştırmayı amaçladık. En önemlisi ise müşterimize bu dönemde yüksek hijyen önlemleri ile ilk günden bu yana kesintisiz şekilde hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS