hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  PEUGEOT yeni konsept hazırlıyor

  PEUGEOT yeni konsept hazırlıyor
  expand
  KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

  PEUGEOT CEO'su Linda Jackson yeni nesil e-Native modellere yönelik marka vizyonu INCEPTION Concept’ini tanıtacaklarını açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  PEUGEOT e-208 ve e-2008, kendi segmentlerinde, sene başından bu yana Avrupa’da tamamen elektrikli araç satışlarında birinci ve ikinci sırada yerlerini aldılar. Yeni 308 ve 308 SW'nin tamamen elektrikli versiyonları ise 2023’te pazarlara sunulacak. Bunun yanında %15 daha fazla güce (115 kW) ve %10,5 artırılmış menzile (400 km) sahip yeni e-208 de gelecek yıl yollara çıkacak. Kendi kendini şarj eden hibrit teknolojisi, 2023 yılında PEUGEOT SUV 3008 ve SUV 5008 modelleri ile başlayarak tüm PEUGEOT ürün gamında devreye alınacak. Bununla birlikte PEUGEOT'nun şarj edilebilir hibrit modelleri, Paris'te dünya tanıtımı gerçekleştiren yeni PEUGEOT 408 ile genişledi ve iki versiyon (180 ve 225 hp) olarak sunulacağı açıklandı.

  INCEPTION Concept tamamen elektrikli

  “2023, PEUGEOT için elektrikli yılı olacak. “2023 gibi erken bir tarihte, her PEUGEOT modeli için bir elektrikli versiyon sunacağız. Ancak biz bunun da ötesini hedefliyoruz” şeklinde konuşan PEUGEOT CEO’su Linda JACKSON ekledi,

  “Ayrıca ürün gamımızı hızla elektriklendirmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki 2 yıl içinde tamamen elektrikli en az 5 modeli pazara sunacağız. Bu, PEUGEOT’nun 2025 yılında tüm modeller için tamamen elektrikli bir seçenek sunacağı anlamına geliyor. Aynı zamanda, PEUGEOT'nun tamamen elektrikli araçlar için tasarladığı yeni platformlara dayanan yeni nesil e-Native modellerinin tanıtımları için de hazırlanıyoruz. Önümüzdeki haftalarda tanıtacağımız PEUGEOT INCEPTION Concept ile ilk adımı atacağız. 2030 gibi erken bir tarihte, Avrupa'da satılan PEUGEOT modellerinin tamamı, tamamen elektrikli olacak” dedi. INCEPTION Concept, Fransız markanın yeni nesil doğuştan elektrikli platformlardan yararlanarak, otomobil deneyimini nasıl yeniden icat ettiğini gözler önüne seriyor. PEUGEOT iç mekânı baştan sona yeniden tasarlıyor. Mara kockpit sürüş hareketlerini yeniden şekillendirirken, yeni dijital ve fiziksel deneyimler yaratmayı hedefliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow